şükela:  tümü | bugün
  • filmlerde aklıyla zoru olan zavallı insanların yere oturmuş, dizlerini kendine çekmiş halde yaptığı hareket. kucakta laptopla sözlük entry'lerini okurken de konsantrasyonu artırdığına inanılır*.
  • çocukluğumdan bu yana inatla devam ettirdiğim zevkli aktivite.

ilkokul sıralarında bir başlardım sabah 7 öğlen 1 e kadar sallana sallana dersleri bitirirdim. sınıftaki düdük makarnaları beni görünce hep beraber sallanmaya başlardı ve yaklaşık 5-6 kişi derste sallanırdık. ilkokul beşinci sınıfta öğretmen zil arasında yanına çağırıp ''' oğlum kuran kursuna filan mı gidiyorsun , orada alışkanlık mı oldu bu iş sende , derviş gibi sallanıyorsun '' demişti. aileme derste sallanma olayını söylememiştim, sadece evde sallanıyor zannediyorlardı. okulun son günü fotoğraf çekmek için geldiklerinde en arka sırada beni sallanırken görünce kahkaha atmışlardı. ciddi ciddi 50 kişilik sınıfta 5 sene salladım,durdum. sonraları kendimi frenleyip , sallanma işini sadece evde yaptım.doktorlar zamanla geçer dedi ama geçmedi. normal bir şekilde koltukta otursam 5 dakika içinde sıkıntıdan kalkarım fakat sallanacak ortam var ise akşama kadar sallanabilirim. 2-3 yaşlarında bize gelen komşu çocuğu zamanla beni göre göre sallanmaya başlamıştı , şuan lisede ve arada oda yardırıyor. bu satırları sallana sallana yazıyorum, gayet zevkli bir eylem.