şükela:  tümü | bugün soru sor
118 entry daha
  • bu entariyi giren kişi için bugün ve eller günahkâr olanıdır.
  • “kalbim” bende yeri çok özel, ondan sanırım.. yoksa hepsi ayrı ayrı güzeldir..
  • (bkz: çakıl taşları)
    ya da
    (bkz: birileri var)
    bence.
  • bu aşk fazla sana isimli şarkısı bence tartışmasız en iyi şarkısıdır. yıllar yıllar önce, aklı bir karış havada liseli bir ergen iken sidikli türk kezbanlarının aklımızı aldığı yıllarda sevgili olduğum kızın msn iletisinde nisbet amaçlı sürekli bu çalardı.

her ne kadar şarkının geneli itibariyle gururunuzu okşayan laflar edilse de her mısranın sonunda şak diye patlayan bu aşk fazla sana sözü tokat gibi yüzüme çarpardı. sanki birisi kafama balyozla vuruyor gibi hissederdim.

bu şarkının liseli ergen halime çektirdiği acıları başka hiçbir şey çektirmemiştir.
  • ilk şarkılarının hepsi güzeldir, ama sigara'nın yeri bende ayrıdır. ilk televizyonda denk gelmiştim ve ilkokula gidiyordum. sigaranın ne demek olduğundan haberim bile yoktu ama klibinde o salıncakta sallanışını hala o günkü haliyle hatırlıyorum, içime bir yumru oturmuştu. çok saf ve kırılgan bir yapısı vardı. etkilenmiştim. yıllar sonra aynı şarkıyı sigara içerken dinleyince insan cidden etkileniyor.
  • sebnem ferah sarkilari bazi sarkilari gayet dandik, bazilari ise ortalamanin uzeridir, lakin bu ask fazla sana adli sarkisi sadece sebnem ferahin degil turk rock muzigi tarihinin de en iyi bir kac parcasindan biridir.
  • bu sabah günaydın sevgilim le uyandırıldım. en güzeli değil belki ama, bugünümün en özeliydi.
  • iyi kötü her şarkısı güzeldir :)
  • (bkz: fırtına)
    10 mart 2007 şebnem ferah bostancı konseri'nde icra ettiği versiyonu bir başka güzeldir.

https://www.youtube.com/watch?v=8vjcxajzgwm
    https://open.spotify.com/…si=tlbtpk3rskk_wsnjm_0cqg

edit: başlığı gezeyim derken tam 1 sene önce buraya yazmış olduğum başka bir entry ile karşılaştım.
    sonuç değişmiyor arkadaşlar hahaha.

(bkz: #73548272)
  • (bkz: yalnız)

girişindeki leziz akordiyona eşlik eden sokak sesleriyle alır götürür. bir anda sokakta aynı seslerle yürürken buluverirsiniz kendinizi. sözler iyiden iyiye anlam kazanmaya başlar.

* * *
    titreyen çenende dünya devrilmiş,
    kimse böyle üzgün olamaz.
    gözlerin dolu dolu hayatın da öyle,
    kimse böyle yorgun olamaz.
64 entry daha