şükela:  tümü | bugün
108 entry daha
 • tedavisinde dermovate'in kesinlikle kullanılmaması gereken cins bir hastalık. dermovate kortizon içerir, başta iyi gelir, ama daha sonra ilacın bağımlısı olursunuz, ve tekrarlıyorum, bağımlı olduğunuz ilaç kortizon içerir. bölgedeki deriyi inceltir, falan filan. tecrübeyle sabit.
 • -abi yüzün kızarmış
  -canım burnun niye kızarık senin
  -lan bu ne kırmızı burun hahhah

  evet amına kodum veledi ali, evet koca göğüslü şebnem (*), evet murat. yüzüm kızarmış, bu bir hastalık, bunun ben de farkındayım. yapacak bir şey yok, kronik bir şey, azaltılabiliyor ama geçmiyor. millet kolsuz bacaksız kalıyor, bize de bu denk gelmiş, şükür daha fenası gelmemiş yani. nedir, kızarsın amk. şunlara yıllardır yaratıcı bi cevap bulacam diye götüm çatladı, en son kızın birine 'utangaç bi insanım da biraz, güzel kızlarla konuşurken utanıyorum eheh' dedim, bundan bile prim yaptım ya, elimin ayarını sikeyim.

  her neyse, bunun çözümü yok. bunu diyen doktora teşekkür ediyorum, çünkü salak gibi doktor doktor geziyodum. hele bi tanesi (medical park'taydı hatta) garip bi karışım verdi eczaneden, bi an yüz nakli gerekecek sandım, sonra siktir ettik çöpe de kurtulduk. yok çözümü. azaltmanın yolları ise şunlar: hastalığı ne azdırıyor sen tespit edeceksin. yani bu amına kodumun tıp bilimi diyor ki roket adam, biz halledemedik, olay sende bitiyor. ulan bende bitiyorsa olay neden size kol gibi muayene ücreti ödüyorum? verin geri amk. biz de biliyoruz onu.

  her neyse (tekrar yazdı bak, paragraf bağlayacak başka kelime bulamadı embesil). olay bende bitiyormuş, olayı ne körüklüyor, bu yüzü ne kızartıyor inanılmaz araştırmalar yapmak zorunda kaldım ben de, ve aşağıdaki sonuçlara ulaştım:

  -erken kalkmak
  -fast-food sikko hamburger yemek (börgır, mekdanız, etc.)
  -alkol almak

  stikhaus falan fakir hamburgerini zaten yemiyorum 2 senedir, yiyosam düzgün bi yerde 30 liraya satılan hamburgerlerden yiyorum onlar da dokunmuyor zaten. e bir süre bunların hiç birini yapmadan yaşadım. okulumu uzattığım bi seneye denk geliyodu, stresim azdı, hakikaten de kurtuldum lan. e ama abi okuldan kurtulduk, sonra çalışmaya başladık. aq yerine gitmek için 6'da kalkıyosun, eve akşam 8'de varıyorsun. ne yapıcan? mecburen uykusuzluk, hafta içi ortalama 5 saat uyumaya başladım.

  ve hop. işyerinde de 'abi yüzün kızarmış'. hay abini de sikeyim, yüzünü de. bir kaç tane fransız malı krem falan vardı onları sür, evde ne kadar kozmetik varsa sırayla dene, şu iyi geliyormuş bunu dene, yok gergedan atmığıyla bezeli çamur parçacıklarını yalayıp yüzüne sürsen düzeliyomuş falan. profesörlerden, hademe ayşe ablaya kadar giden bir spektrumda bir sürü insanın dediklerini denedim.

  uyumak dışında hiç bir şey çözmedi. hayvan gibi uyumadığım sürece yüzüm kızarıyor, ve bunu patronuma nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum:

  -aslında yakışıklıyım ama yüzüm kızarıyor erken kalkınca. prezentabl olmam gereken günlerde öğleden sonra gelsem?

  he amına kodum oğlu, he, sen hiç gelme. sen gelme ulan ayı hatta. ama yok öyle demezler yine de. severler beni.

  neyse ki çevrem kırmızı yüzümü benimsedi. artık kimse garipsemiyor. bir kişilik özelliği gibi yani. kırmızıysa kırmızı amk. önceden de sivilceliydim. kırmızı halimle beğenen bile bir sürü kız var. yani salak mısınız anlamıyorum ki. kim yanında domates burunlu birini gezdirmek ister? (istiyorlar mirim, istiyorlar...)

  sonuç olarak, hayır, bu kimyasal yöntemlerle üstesinden gelebileceğimiz bir şey değil. kortizon kullanınca geçiyor evet ama o da başka yerlerin ağzını yüzünü sikiyor, ve yüzüm kızarmayacak diye 20 yıl yaşamak da istemem. gereği yok. o yüzden bırak dağınık kalsın doktor bey, çok yorgunum, beni bekleme, seyir defterini başkası yazsın. ben uyuyayım ve daha yakışıklı olayım.

  ileride çok başarılı olunca, böyle milyarder falan olma aşamasında hani sorarlarsa neden diye, cevabı hazır: 'uyumam lazımdı çünkü, mesai saatlerini kendim belirlemem lazımdı. o yüzden kurdum bu aq şirketini. çünkü çok gizli bir rahatsızlığım vardı. kimsede olmayan. olanların kendini eve kapattığı. kimseye bahsetmediği... uykusuzken yüzüm kızarıyordu. domates gibi kızarıyordu... ve herkes soruyordu...'

  bi de saunaya, buhar odasına girince azıyor bu meret. zenginseniz büyük problem. çok ciddi sıkıntı.

  bu hastalıktan sorumlu orospu çocuğunu görmek isterseniz de tıklayın: http://en.wikipedia.org/wiki/malassezia işte koccca roket adam, bu mikroskobik piçe alt oluyor, çare bulamıyor ya, kendime de küfredesim geliyor.

  (*) büyük göğüslü şebnem, hayal ürünüdür. şebnem isimli hiç arkadaşım olmadı.
554 entry daha