şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
1158 entry daha
  • her insanda farklı nedenle oluşan deri hastalığı.

fransız malı bir şampuan ile yağ karışımı vermişti doktor zamanında. o zamandan beri kabul edilebilir bir düzeyde.
  • şu an mecburen head n shoulders clinical strenght kullanıyorum ama aynı işlevde cruelty-free* bir şampuana geçmek istediğim için önerilere açığım

benim için tam anlamıyla “baş belası” bir hastalıktır.

edit: pek çok öneri geldi ama cruelty-free olduğu için şu şampuana şans vereceğim.

naturvital sensitive anti-dandruff shampoo 300 ml - kepek şampuanı

https://www.dermokozmetik.com/…-ml---kepek-sampuani

not: şampuanlarını denemedim ama ama atopik ciltler için cruelty-free vücut şampuanı markası önerim cosmeddir. gerçekten çok başarılı. aslında onun da anti-dandruff şampuanına şans verilebilir.

https://www.akakce.com/…arsiti-fiyati,43716703.html
  • yaşanan şehrin havası, suyu, stres, beslenme düzeni, cilt bakım ürünleri, makyaj gibi milyonlarca farklı sebebin bir araya gelerek sebep olduğu bir cilt rahatsızlığı.
    benim için çare ketokonazollü şampuan, zeytinyağlı sabun, yoga ve elma sirkesi oldu. sabunumu ve sirkemi kendim yapıyorum. normal şampuan genellikle pek kullanmıyorum, sirkeyi de yarı yarıya sulandırıp saç derime masaj yapıp durulamak, yüzüme ve kulaklarıma pamukla yedirip bekletmek şeklinde kullanıyor ve bir de sabahları içiyorum.
    şampuan olarak ketoral veya konazolü dönüşümlü olarak alıyorum. iki haftada bir banyoda saçlarımı, kaşlarımı, kulak içlerimi köpürtüp 15 20 dk beklemek suretiyle kullanıyorum. bazen bu aralık 3 haftaya çıkabiliyor ama mutlaka pms dönemimde dermatitin arttığını keşfettim. stres kaynaklı olduğuna karar verdim.
    yoga işine ilk etapta kilo vermek için girmiştim fakat ciddi anlamda midemi ve bağırsaklarımı rahatlatıp, sırt ağrılarımı azalttığı için karantinada mutlaka evde de devam etmeye karar verdim. şimdi karantinada değilim ama hala haftada minimum 3 gün yapmaya özen gösteriyorum.
    bunun dışında önereceğim çok bir şey yok, açıkçası ketojenik beslenmeyi çok doğru bulmuyorum, aralıklı oruç denen nane de diyet sırasında ancak ve ancak kilo verme durduğu zaman insülin direncini kırmak amaçlı sınırlı olarak uygulanmalı diye düşünüyorum.
    çok fazla çöp yemeyin, dengeli beslenin, stresten kaçının yeterli bence.
  • temelinde cogu cilt hastaliginin hatta sac dokulmesinin de en onemli sebebi olan bagirsak sorunlari yatan rahatsizliktir.

bu nedenle cozumu de hic kolay degildir disiplin ister sabir ister
  • kendinize dokunan gıdayı tespit edemediğiniz sürece çaresi olmayan cilt hastalığı. mesela ben domates yediğimde ciddi bir artış gözlemliyorum kaşıntılarımda. ha ömrüm boyunca domates yemesem yok olup gidecek mi, hayır. yaralar arttıkça ne yemiştim ben bugün diye kendimize sormaya devam edeceğiz. bu problemi yaşamayanlar ne şanslı
  • yıllardır çekiyorum. bir tedavisi yok. 4 ayrı doktora gittim. çok takmayın. düzenli beslenin ve mümkünse stresten uzak yaşamaya bakın.
    şunu kullan, şöyle yap dediğiniz tavsiyeleriniz varsa yeşillendirilmeye açığım.
    esen kalın.
  • (bkz: vichy)’nin yesil sampuani dostlar. bosuna arayip durmayin. ben sizin yerinize gunduz gece arastirdim ve ise yarayan sampuani buldum. e gecici tabii ama yine de en etkilisi bu gibi gozukuyor. ek olarak, amerika’da kullandigim (bkz: nizoral) da epey etkiliydi.

onun disinda beslenme onemli. mental sagliginiza da onem verin. az bi yatmadan meditasyon yapiverin nolucak. gay olmazsiniz hemen iki meditasyonla. bu hastaligi obsesyona cevirmemek icin de gidin sizi mutlu eden seylerle mesgul olun. artik her neyse.

hepimize tertemiz bir sac derisi dilerim.

edit: soran arkadaslar olmus, urun bu: görsel
  • çok fazla karbonhidrat aldıgımda genelde azan hastalıktı.
    diyet yapıp trigliseriti düşürdüğümden beri pek ugramıyor.
    sanırım vucut yaglanması ve deri yağlanmasıyla tektiklenmesinin direk baglantısı var.
  • eğer sizde varsa ve henüz stres kaynaklı olan versiyonuna denk gelmediyseniz dikkatli olun dediğim rahatsızlık.

stres sebepli olanlar en ağır geçen versiyonudur. baktınız stres altındasınız, rahatlamanın çözümüne bakın. duş, oyun, yemek yemek, yürüyüş ya da spor müsabakası izlemek... aklınıza ne geliyorsa. evlerden uzak olsun.

edit: imla.
  • hala beslenme, yag orani filan diyenler var cok ilginc gercekten.
234 entry daha