şükela:  tümü | bugün
 • aya giden, atom'u parçalayan insanoğlu'nun bulamadığı hastalık tedavisi.
 • dün bu konuda şahsıma "göz rengin nasıl kahverengiyse cildin de bu" denilerek son nokta koyuldu.
 • tıbben hiçbir cozumu olmadığını geçen hafta gittiğim doktorumdan öğrenmeme ragmen, bence tedavisi olmasa da bu hastalıgı sakinleştirmenin bir yolu var. yalnız meşakatli bir yol bu. kimyasallardan uzak durulacak, sampuanlardan bir yardım alınamadıysa bebek sampuanına geçilecek (sls gibi kimyasallar icermeyen), ve hastalıklı bölgeler sirke ile makyaj temizleniyormuş gibi silinecek. yarım saat bir saat sonra yıkanacak. ara verilmeyecek, kimyasal kullanılmayacak. karaciğeri temizleme açısından sirke de içilebilinir. sabrede sabrede bu hastalık dinecek. sirke de elma sirkesi olsun, kendiniz yaparsanız ne ala, tortulu olanı makbüldür.
 • keşke olsa diye iç geçirilen tedavidir. dermatit belirli zamanlarda nüksettiği için (bkz: sinir harbi, stres, mevsim değişikliği, bla bla)ancak belirti gösterdiğinde ilaç uygulaması yaparak geçebilir. o da geçerse..
 • var olmayan tedavi. ama bu sonuca ulaşmak için piyasadaki tüm kremleri ve cilt doktorlarını tek tek denemeniz gerekiyor. mevsimselliği yüksek olan bir problem olduğu için de genellikle havalar ısınmaya başladığı dönemde, o sırada her ne yöntem deneniyorsa başarılı olduğu yanılgısını yaratıyor. bu, mevsimsel olarak artan ve azalan, ömür boyu devam edecek olan, tek yapabileceğinizin, çok abarttığı günlerde steroidli bir kremle baskı altına almak olduğu bir rahatsızlıktır.
 • dünyanın tüm seboreik dermatitlileri olarak bir araya gelip bulmalıyız dediğim tedavi. bir gün bu hastalığın tedavisi bulunacak ve yazık eskiden insanlar ne çok çekmişler, şimdi 5 dakikada hallediliyor diyecekler ya, işte en çok buna üzülüyorum. biz süründüğümüzle kalacağız.

  işin kötü tarafı tedavi adına doktorların bir şey yapamamaları. son gittiğim doktor, sen benden daha iyi bilirsin, bu işin içinde olan sensin dedi. gel de çık işin içinden.
 • olmayandır. hastalığın kendiliğinden geçmesi beklenir yada kaşıntı azaltıcı ürünler kullanılır.

  #32979962
 • aids ve kanser ile birlikte tedavisi ömrübillah bulunmayacak tedavidir. bulunursa o günü bayram ilan ederim.
 • kortizonla bir sonuç vermeyecek olan tedavidir. kortizon sadece o anda semptomları ortadan kaldırır ancak seboreik dermatit altta kış uykusuna yatmış görünse de ilk fırsatta hortlayacaktır. saçlı deride bebek şampuanları da pek işe yaramaz çünkü seboreik dermatit derideki ph bozulmasından sonra gerçekleşir. bebek saçı ile yetişkin saçının ph değeri aynı olmadığı için bebek şampuanı sadece saçınızı arındırır. bunun için piyasada sülfat içermeyen yetişkinler için üretilmiş şampuanları denemek daha iyi sonuç verebilir.

  elbette stresi azaltmak lazımdır. seboreik dermatitli bölgeye kimyasal içeren hiç bir ürün kullanmamak ve seboreik dermatit için üretilmiş ürünleri deneyerek kendisine uygun ürünü bulmak en iyi sonucu verecektir.

  not: seboreik dermatit adı üstünde (sebore) yağlanmanın tetiklediği bir rahatsızlıktır. her şeyden önce beslenme biçimini dikkatle incelemek ve düzenlemek, saç ve cilt derisini yağlandıracak her şeyden kaçınmak ve yemeklerde kullanılan yağı (zeytinyağı bile olsa) azaltmak tedavinin başarılı sonuç vermesi olasılığını yükseltecektir. aksi halde cipsini yer, kolanı içer, her öğün lambır lumbur patates kızartması yersen, üstüne de neden geçmiyor bu seboreik dermatit dersen sana git bir çay koy derler.
 • saç derisi için henüz bir çözümünü bulamadığım ancak yüz için şahsımda %100 etki göstermiş bir çözüme sahip olduğum hastalık.

  ilk önce alkol kullanıyorsanız, bırakmanızı tavsiye ederim; özellikle bira içmeyin. cips ve kola da aynı etkiyi yaratıyor. bunları da tüketmemekte fayda var.

  geçelim tedaviye:

  - yüzünüzü temiz suyla yıkayın. (musluk suyu değil temiz ve serin suyla yıkayın)

  - yüzünüzü yumuşak havluyla kibarca* kurulayın.

  - 1 dk sonra olay complete serisinin uv** korumalı yüz kremini alın ve yüzünüze sürün.

  - son olarak kaşınsa da yansa da yüzünüze birkaç saat dokunmayın.

  bunu günde iki kere tekrarlayın. özellikle uyumadan önce...

  *sert şekilde(cildi tahrip ederek) kurulamak zaten cildi hassaslaştıran bu hastalığı iyice azdırıyor.

  **ultraviyole

  geçmiş olsun ve allah şifa versin.