şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "kahrolsun israil" söylemi ile tanınan, filistinli mazlumların(!) 1 numaralı hamisi türkiye adlı ülkenin yaptığı şey.

  domates, biber, patlıcan, salatalık vb sebzeleri üretebilmek için ihtiyacımız olan tohumların yüzde 90'ını dünya tohum üretimini ellerinde tutan yahudilerden alıyoruz.

  aynı şekilde ülkemizde üretilen buğday, arpa vb ürünlerin tohumlarının önemli bir bölümünü yine bunlardan satın alıyoruz.

  hatta köylümüz kendi tohumu ile ekim yapmasın, uğraşmasın(!) diye, akp hükümeti iktidara gelir gelmez çıkardığı kanun sayesinde köylülerimiz artık kendi ürünlerinden elde ettiği tohumlarla tarlasını ekip ürün yetiştiremiyor.
  büyük kolaylık(!) gerçekten.

  yılda yahudi tohum üreticilerinden satın aldığımız sebze tohumları için 150 milyon dolar para ödüyoruz.
  buğday, arpa, çavdar, mısır vb bu rakama hariç.

  ulan hangi birini yazayım?
  sırf köylü kendi tohumunu üretmesin diye, tohum dedektifleri var bu ülkede.
  o tohum dedektiflerinin monsanto, cargill, syngenta şirketleri için çalıştığını, bu şirketlerin de yahudi sermayesi olduğunu, akp'nin de bu şirketlere kolaylık olsun diye tarımı bitirdiğini, şeker fabrikalarını sattığını, tarım ilaçları için ne gibi düzenlemeler yaptığını anlatmamıza gerek yok sanırım...

  şuraya kadar okuyan vatandaş.
  sofranda her gün yediğin domatesin tohumu israil malı, salatalığın, biberin tohumu israil malı, yarın iftarda orucunu açacağın hurma israil'den geliyor.
  ve sen israil'i kınıyor, kahrolsun israil diyerek slogan atıyor, filistin bayrağı ile ortalıkta dolaşıyorsun ya, dünya sana götüyle gülüyor, götüyle...

  daha tohumunu üretemeyen adam, israil'e yaptırımdan, ilişkileri kesmekten falan bahsetmesin mümkünse...
 • zaten sebzelerin geri kalanını da diğer siyasi gerginlikler yaşadığımız hollanda'dan aldığımız için, iktidarın ve iktidar yandaşlarının dert etmediği durumdur.
 • bu arada, bugün 81 ilin meydanlarında "kahrolsun israil" diye gösteriler yapılırken, tbmm chp grubunun vermiş olduğu; "mavi marmara anlaşması dahil israil ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesi" önerisi akp oylarıyla reddedildi.
  yani akp'li milletvekilleri meydanlarda israil'i kınarken, ticarette israil ile işbirliğine "devam" dedi.

  uyan türkiye!
  nasıl da aldatılıyorsun, uyan...
 • evet, akp millet aç kalmasın diye öneriyi reddetmiş ya.
  çok da şeyapmamak lazım.
  (bkz: israil antlaşmalarına iptal önerisine akp reddi)
 • (bkz: cool story bro)

  inanmak için can atanlar olduğundan sıkıntı yaşamazsın.
 • sadece yahudilerden demek israil'de ciftcilik ugrasan israilli araplara haksizlik olur. israilin sadece yahudilerden olusmadigini, bu halkin icinde, musluman, hristiyan israil vatandaslarinin oldugu unutulmamalidir.
 • “yahudi tohumu” lafının temelini oluşturan gerçek.
 • evet; tohumuna para saymışız.