• tatlıları eyvallah güzel ama o tatlı kutuları nedir arkadaş?

500gr alıyorum desen net 435gr`:ben 420 gr civarı gelir demiştim, tarttım kutu 65gr geldi`1 kg alıyorum desen kutu yine acayip ağır... keşke kutularını daha ağır yapalardı, boşu boşuna içine tatlı koyuyorlar... yazık günah...

kutuları cidden çok kalın ve ağır... tabi ağır kutu kullanınca, kutunun kilogramı en az 79 liradan satılmış oluyor... valla mis...

önünden geçmem bir daha...

ek: bi arkadaş tartmış kg'lık paket 110 gr geliyor dedi... yani kg'da yaklaşık baklavada 8-9 lira kutu parası demek...

ek ıı: yarım kiloluk kutu net 65gr... 15gr'lık fark benim hatam olmuş...
  • adana'da baraj yolunda da bir şubesi bulunur. baklavaları sabah otobüsüyle antep'ten gelir. adana'da bulabileceğiniz en güzel baklavayı burada yiyebilirsiniz. ancak çok geç kalmayın zira saat 5-6 gibi bitiyor baklavalar. hatta altıkattaki öğleden sonra kapatıyor genelde...
  • bugün şavak usta'dan çıkarken gördüm. tam karşıda bir tatlıcı var, bir tabelada "seç baklavaları antep'ten günlük gelmektedir" yazıyordu.
  • bir şubesi de fatih akdeniz caddesinde bulunan, fiyatı da kalitesi de yüksek olan baklavacıdır. bildiğim kadarıyla antep'ten günlük baklava getiriyorlar.
  • baklavaya çok düşkün olmayan beni, önüme konsa bir kilo baklava yiyecek duruma getiren baklavaci.

3 sene önce abim bir lojistik firmasinda çalışırken tır şoförleri bir kutu baklava getirmişti seç'ten. o şekilde kesfettik seç baklavayi.
    istanbul'da yenebilecek belki de en güzel baklavadir. internet sitelerinde sade yağ kullanıldığı yazmaktadir.
  • sec turizm ile ayni ambleme sahip baklavaci.
    istanbul'da, besiktas barbaros bulvari'nda bir subesi bulunur. baklavalar gunluk taze olarak gaziantep'ten gelmekteymis.
  • adana çarşıda gizerlerin yukarısında seç turizmin hemen yanında şubesi bulunan baklavacıdır. baklavası lezizdir ve denenmesi tavsiye edilir.
  • istanbul esenler'deki otogarın karşısındaki yerinden tadımlık 6 dolama, 4 şöbiyet, 2 kare baklava, 3 parça burma kadayıf aldım 61 tl tuttu, ufak bir kutu için bu meblağ insana yüksek gelse de toplam 4 porsiyonda yiyebildim.

yarım kilo fıstık 30 tl, fıstıkların bazıları iyi, bazıları kötü genel olarak bu fiyata hayal kırıklığı
    fıstık dolamanın kilosu 86 tl, ben bu kadar pahalı başka bir yerde dolama görmedim.

şöbiyetleri sini baklava ve koçak baklavanın boyut olarak yarısı kadar, lezzeti iyi, fıstık dolamalar da eh işte ama daha ağır gelsin diye herhalde şerbeti basmışlar fazla yumuşaktı, kare baklava kuruydu, burma kadayıf fena değildi.

günlük otobüsle geldiğini söylediler ancak akşam saatlerinde gitmeme rağmen tepsiler dolu dolu duruyordu, bir sonraki güne kalıyordur bence. fiyatlar genel olarak bana çok yüksek geldi ancak canınız şöbiyet vs isterse tadımlık yemeye gidilebilir yoldan geçerken.
  • şu anda yediğim ve efsane olduğunu düşündüğüm baklava markası. imam çağdaş'ın adı çıkmış bak bu neyse bu baklava da bir harika dostum.
  • türkmenbaşında bu arkadaşlarla alakası olmayan aynı adı kullanan bir işletme var.çok kalitesiz uzak durulması gerekiliyor. kalabalık ve şık bir yer olduğundan şüphe çekmiyor.
hesabın var mı? giriş yap