• fatih akdeniz caddesinde bulunan şubesi için söyleyecek olursak tam bir hayal kırıklığı. bu baklavaların antep'ten günlük olarak getirtildiği söyleniyor.

öncelikle belirteyim ki buradan sadece iki defa baklava aldım ve orjinal antep baklavası ile uzaktan yakından alakası yok! kanmayın.

biraz da artiz bir kasiyeri vardır, giderseniz hazırlıklı olun!
  • istanbul esenler'deki otogarın karşısındaki yerinden tadımlık 6 dolama, 4 şöbiyet, 2 kare baklava, 3 parça burma kadayıf aldım 61 tl tuttu, ufak bir kutu için bu meblağ insana yüksek gelse de toplam 4 porsiyonda yiyebildim.

yarım kilo fıstık 30 tl, fıstıkların bazıları iyi, bazıları kötü genel olarak bu fiyata hayal kırıklığı
    fıstık dolamanın kilosu 86 tl, ben bu kadar pahalı başka bir yerde dolama görmedim.

şöbiyetleri sini baklava ve koçak baklavanın boyut olarak yarısı kadar, lezzeti iyi, fıstık dolamalar da eh işte ama daha ağır gelsin diye herhalde şerbeti basmışlar fazla yumuşaktı, kare baklava kuruydu, burma kadayıf fena değildi.

günlük otobüsle geldiğini söylediler ancak akşam saatlerinde gitmeme rağmen tepsiler dolu dolu duruyordu, bir sonraki güne kalıyordur bence. fiyatlar genel olarak bana çok yüksek geldi ancak canınız şöbiyet vs isterse tadımlık yemeye gidilebilir yoldan geçerken.
  • gaziantep, adana ve istanbul'da şubeleri mevcut. baklava denince tek geçeceğim marka. yanlış hatırlamıyorsam kilosu ise 72 tl.
    karaköy güllüoğlu bunun yanında pastane baklavası gibi kalıyor.
  • şerbetli tatlılarda arasi olmayanlarin bile muhakkak denemesi gereken antep baklavacisi. 3er 5er gotureceklerine garanti verebilirim. citirligi ve lezzeti bi yana şeker oranida cok guzel kolay kolay kesmiyor insani yerken.
  • istanbul'da karaköy güllüoğlu baklavaları ile yarışabilecek tek baklavacı. fiyatı tuzlu olmasına rağmen candır. yedikçe yersin baymaz.
  • ağzının tadını bir bilmeyen daha , seç baklavaları gaziantep'te ilk 10 da bile değildir.
  • tatlıları eyvallah güzel ama o tatlı kutuları nedir arkadaş?

500gr alıyorum desen net 435gr`:ben 420 gr civarı gelir demiştim, tarttım kutu 65gr geldi`1 kg alıyorum desen kutu yine acayip ağır... keşke kutularını daha ağır yapalardı, boşu boşuna içine tatlı koyuyorlar... yazık günah...

kutuları cidden çok kalın ve ağır... tabi ağır kutu kullanınca, kutunun kilogramı en az 79 liradan satılmış oluyor... valla mis...

önünden geçmem bir daha...

ek: bi arkadaş tartmış kg'lık paket 110 gr geliyor dedi... yani kg'da yaklaşık baklavada 8-9 lira kutu parası demek...

ek ıı: yarım kiloluk kutu net 65gr... 15gr'lık fark benim hatam olmuş...
  • adana'da şöhret olmuş malzemeden çalmayan, otobüsçü antep baklavacısı.

014 doğumlu oğlumun favorisidir. poşetini bile görse baklava diye tutturur.

yerken muhteşem tereyağ kokusu ve tadı şekerin etkisini azaltmaktadır.

fıstıkları büyük parçalar halinde ve bol koyarlar. ayrıca su börekleri de vardır.
  • antepten istanbula gelen baklavadır. tadı gayet iyidir.
  • kilosu şu anda 105 liradan satılıyor. geçen gün denedim yediğim en iyi baklavaydı diyebilirim. tabi ki antepe gidip tatmadım hiç belki o yüzden bana katılmazsınız ama antepten gelen güllüoğlu baklavası da yedim seç’in tadı efsaneydi baya fark var hem de aralarında.
hesabın var mı? giriş yap