• dostum, kardeşim, kuramadığımız hukuk bürosunun ortağı. tezimi sana adamıştım, biliyorsan ve görüyorsan bir yerlerden anlatacak bir şey yok demektir. geçen gün yine bir başka dostum veda eder gibi yaptı. güzel insandın, seni hep özleyeceğim. hep derdin ya ben öldükten sonra cümle alem bilse ne olur diye, bana güç veriyor seni tanımış olmak. ben bıraktığın gibiyim, yine kadınlar beni yoruyor, üzüyor. yaşam mücadelesi devam etmekte. seni anıyorum, sen gitmeden önce masada otururken demiştin ya tüm çekilmezliğine rağmen, iyi ve güvenilir bir dosttur, o bana güç veriyor sevgili dostum.
    bir yerlerde cennet varsa orada olduğunu biliyorum, ve orada her şey mümkünse dostum bana motor kullanmayı öğreteceksin. senle izmir seyahatimiz, bir ara kaybolman hayatımdan, sonra geri gelmen ve vedan.. dostum seni hiç unutmadım ve yaşadığım sürece son nefesimde bile seni hatırlayacağım. zaten biri gerçekten ne zamana ölür; onu unuttuğumuzda... "hisliye oynuyor it" dediğini duyar gibi oluyorum.

ya işte böyle sen gittin gideli, ben de büyüdüm, bazı dediklerini daha çok anlıyorum ve biliyor musun son bir kızla tanıştım, feleğim şaştı, şiir yazmaya çabaladım, müzik aleti çaldım. neyse bir yerlerde bundan haberdar olduğunu düşünüyorum ya da okuyacağını düşünüyorum. ne de olsa kendi başımızayken bile klip çekiyoruz balkonda sigara içerken... bir hüzün değil de hafif bir burukluk yaşıyorum. ben bir kez adaşımı kaybettim ama sanki senle beraber bir şeyler de geriye dönülmez oldu.

hep genç kal dostum ve hep iyi ol.
  • motosiklet kanalındaki entryleri okurken nicki aklıma gelen ve nick altına gelmem ile dumur olduğum yazar.

bilimum motosiklet modeli ile ilgili entrylerini okumuştum, ekşiduyuruda da bir konu üzerine kısa bir muhabbet etme şansım olmuştu. şimdi rahmetli olduğunu okuyunca gerçekten çok üzüldüm. ışıklar içinde uyusun.
  • kendisini her an hasretle andığımız güzel insan. 28 nisan günü aramızdan ayrılıp; bir yıldız tozu olmuş, yahut varsa ve inanıyorsa cennette olduğuna inandığım kişidir. çok sevecen bir arkadaş, babacan bir dost ve mizah sahibi bir karakterdi. sanal alemde, sosyal medyada sahte sahte acı paylaşmak yerine, buradan da olsa kendisini anmak istedim.
    rahat uyu güzel adam.
  • bugün kendisine hediye aldığım ama bir türlü veremediğim oyuncak araba yüzünden bir kez daha rahmetle andığım kişidir. çok güzel adamdın, tanıdığım en güzel adamdın. çok özlediğimi bil. bir gün gerçekten güzel bir başarı elde edersem sana ithaf edeceğim. iyi bir dostunu kaybedince insan, elinde ne varsa ona tutunmaya çalışıyormuş.

sevgiyle kal ve kahkahaların eksik olmasın...
  • bir yerden görüyorsa unutmadığımı bilmesini istediğim kişi. güzel insan, iyi dost ve harbi delikanlıydı. bir yerlerde motoru ile son hız gitmekte olduğunu düşünüyorum.
  • bıyığı şahanedir.
  • ototmobil konusundaki engin bilgilerini benimle paylaşmış yardımsever yazar.
  • otomobil ya da motosiklet ile ilgili bilgi verirken, herkesin anlayacağı dilden konuşmuş, bu işleri steril ortamlarda öğrenen kardeşler gibi yapmayıp, bir dünya teknik terim kullanmadan derdini anlatabilmiştir.

halen yazdıklarından faydalanabildiğimiz, okurken hem gülümseyip hem gözlerimizi dolduran merhum sözlük yazarı'dır kendisi.

çok zaman önce, bir entrysine rastlamıstım, mesajla muhabbet edeyim demiş ve çoktandır yazmadığını görmüştüm. nick altına da bakmaz olaydım.

kendisine rahmet diliyorum. sözlükten kendisini tanıyanlarla iki laf etmek isterim.

ekleme: sözlük profiline merhum rozeti koyulmamış. nick altına bakmayanlar ne mesajlar atmıştır kendisine. mesaj kutusu gırtlağına kadar doludur muhakkak.
hesabın var mı? giriş yap