şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilkokulda bitlenme sebebim. kapıcı çocuğu yanını seçmek habis bir zührecilikti galiba bende. pişman değilim. capon bit taraklarını filan öğrendim.
  • kadınlarda 'ön' ya da 'on' gelen bir opsiyonsa, sanılanın aksine, kendini beğenmi$lik, beğenememe, kapris, tatminsizlik olarak algılanmaması gereken, tek gerçek sebebinin; kendini 'fazla' iyi bilme, tanıma, olayları 'objektif' olarak inceleme yetisine sahibiyet olduğundan adım kadar emin olduğum, insana uzun vadede huzur ve mutluluk olarak geri döndüğüne inandığım, bir nevi saygınlık ve de seckinlik can dostu 'bug'..
    erkeklerde rastlanıldığında ise varolan 'saygınlık' ve de hani o 'seckin'ligi, hic de kucumsenmeyecek bir bicimde arttıran 'aranılan' özellik..
  • hikayesi soyledir:

-o bir adama cok asık olur. adam kadını terk eder. kadın adamı hep sever ve ben onu seviyorum, o beni istemiyor, hayatımı oldurmak zorundayım, kim gelse fark etmez, nasılsa kimseyi onun gibi sevemeyecegim, o yuzden beni en cok seveni bulmalıyım, diye dusunur.

seciciligini kaybetme hikayesidir bu, hukumsuzdur.
  • sonucunda seçilmişlerin kalbur üstü olduğudur.

seçmek ise kalburun kendisi olmaktır,
    elemektir.

seçicilik, kalburun delikleri.
    genişletmek ya da daraltmak
    var etmek ya da olmasına hiç izin vermemek.

kalburun kendi, üstü, altı.
    seçici geçirgenlikten geçirilenlerdir seçilenler.
  • tercihlerinin, beklentilerinin ve kendinin farkında olmakla birlikte günden güne artan ve zaman zaman sonu seçememeye varan özellik.
  • hayat kurtaran, huzur getirendir.
    çünkü yaşadığın sectigindir.
  • elektrik şebekelerinde bir arıza anında yalnızca arızalı bölgenin devre dışı kalması, arızalı olmayan bölgelerin enerji sürekliliğinin sağlanması anlamına gelen terim.
  • insanlarla kurulan ilişkiler söz konusu olduğunda sadece ilişkinin kalitesini değil; sanıldığının aksine, seçenek sayısını da arttırır.