şükela:  tümü | bugün
 • halife kompleksiyle akıl almaz politik hataların yapıldığı; ekonomiden dış politikaya, eğitimden adalete her şeyin iflas ettiği bir ülkede gaflet, dalalet ve ihanet içindeki yöneticilerin son çare olarak ülkeyi savaşa sürüklemesidir.

  tarihte örneğini bilen varsa bizi aydınlatmasını isteriz. paralel evrende bir örnek yakın zamanda olursa da herhalde şaşırmayız.

  hava desteği olmadan karadan binlerce asker ve araç çıkarmak demek günümüz şartlarında o askerleri göz göre göre ölüme atmak demektir. şehitlerin gelmesini istemek, toplumda savaş için ortam oluşturmak istemektir.

  zararın neresinden dönülse kardır. yanlış yanlışla düzeltilmez. ayıyla güreş tutulmaz. ayıyla yatağa girilmez. misafir gelmesin diye misafirliğe gidilmez. herkes hatalarının bedelini öder. daha fazla yanlış daha fazla bedeldir.

  nehrin doğusu yarım kalmışken batısında böyle bir savaş büyük hatadır. sam amca bu konuda iki yüzlüdür.

  son olarak ihvan dediğiniz oluşum 1928'de cumhuriyete düşman olarak kurulmuştur. artık herkes ona göre tarafını seçsin ve yurtta sulh cihanda sulh'un kıymetini bilsin. kimse kimsenin evladını maceraya, çıkarı için ateşe atamaz. bunların şehitlere bakışını daha önce gelen bir mesajla paylaşmıştım:

  --- spoiler ---
  oradaki hiçbir asker zorla orada değil. ettikleri yemin üzere türkiye için mücadele ederken canlarını verdiler. soğuk gerçek budur. bundan öte bir açıklama demogojidir.
  --- spoiler ---

  yorum yok. başka söze yer yok.

  edit: ilk bir milyonu sınırda tutsak gerisi gelmezdi. (bkz: ürdün) baştan silah desteği ile savaşı körüklememeliydik. meşru hükümetle 2011'de yani en başında iş tutmalıydık. ayı 2015'te yani son ana kadar dahil olmadı çünkü çağrılmadı. biz bu kadar uzun süre inat etmemeliydik. düştü düşüyor ne koparsak iyi mantığı koskoca ülkeye yakışmaz.
 • başlığı açan arkadaş: "tarihte örneğini bilen varsa bizi aydınlatmasını isteriz. "

  var kardeş var. bizzat ülkemizde osmanlı döneminde oldu. hani şu taptıkları ikinci abdülhamit var ya! o yaptı bunu işte.

  (bkz: istibdat dönemi)

  ikinci abdülhamit rus-osmanlı savaşını bahane ederek meclisi feshetmiştir. o dönemde 32 yıllık zulüm, baskı, hak kısıtlanmaları hüküm sürmüştür.
 • hadisenin memeleri kadar gündem olmayandır. bize ne hak değil ki?
 • güce bağımlı olmaktır.

  seçilemeyeceğini anlayınca intikam adı altında toplumu da kendinle dibe çekmektir.

  ben erdoğan için her zaman düşüncemi söyledim. erdoğan başkalarının emirleriyle hareket eden bir maşa. kendisi de bunu inkar etmiyor (bkz: bop eş başkanıyım)

  sakın unutmayın hiçbir şey göründüğü gibi değil. biz dışarıdan ancak yorum yapabiliyoruz ama türkiye'nin son 18 yıldır altına imza attığı sözleşmelerin ve anlaşmaların neler olduğuna dair en ufak bir fikrimiz yok.

  eğer kafamdan geçen şeylerin yarısını bile yaptıysa gitsin gitmesin biz zaten çoktan iflas ettik demektir.

  (bkz: thank you boomers)
 • desteklenmesi gereken bir başlık ve ilk entri içerir.
 • suriye iç savaşı'nın son perdesinde yapılmak istenen...

  ilk perdesinden itibaren yangına körükle, silahlı muhalefete destekle giden tarafın hiçbir şey iddia etmeye hakkı yoktur. nokta.

  hele de işin sonunda bir köşeye sıkışmış ve artık iyice terörist konumuna düşmüş olanları ayrıştırıp temizleme sözünü 1.5 yıldır yerine getiremeyip ses çıkarmıyorsan o zaman şimdi de ses çıkarmaya hakkın yok. nokta.

  kimse senin terörist ilan ettiğinle yabancı topraklarda uğraşmak zorunda değil. çok istiyorsan meşru hükümetle değil o teröristlerle mücadele edersin. nokta.

  göç önlemek için savaşmak diye bir şey olamaz. göç önlemek için sınırları kapatırsın. ilk bir milyonu alırken yaptığın hatadan kimse sorumlu tutulamaz senden başka. ürdün kadar olamayıp işi beş milyona dayandırmak tamamen hükümetin sorumluluğudur. herkes kendi hatasının bedelini öder. nokta.
 • siyasal islamın son çırpınışlarıdır. halka yüksek doz milliyetçilik yükleyerek, allah'tan daha çok korktukları koltuklarını kaybetme durumunu ertelemeye çalışmaktadırlar. bizim çıkarcı, iki yüzlü halkımız her zaman olduğu gibi cebine girene bakacak, garibanın karnı mı aç, intihar mı ediyor, çocukları ne işimiz olduğu bilinmeyen topraklarda şehit mi oluyor (hem de hava desteği olmaksızın, kendi askeri boğazını sıkan eski g.k. başkanından fazlası beklenmezdi zaten) umursamayacaktır. baby shower yapabiliyor muyuz, londradan dönüş partileri tamam mı, ihaleler alındı mı, evlat olsa sevilmez, evrimin kanıtı, ara form zekaya sahip kızımız torpille müdür oldu mu, siktir et ülkeyi gel saçımızı tarayalım der. geri kalan cahillerin gazını almak adına, operasyon bölgesinde vurulan hedefler, bire on katılarak şehit haberleriyle birlikte servis edilir. kapanış.
 • olağan üstü hal yaratıp seçimleri belirsiz bir tarihe kadar ertelemek için güzel bir seçenek.sıkı tutunun, at this time in 2023 we will be in wonderland baby.