şükela:  tümü | bugün soru sor
 • parkta işsiz işsiz oturup, fışkiye sesiyle kendimden geçerken, bir anda ortalıkta biten anketörle yaşadığım durum. anketçi hanımefendiye "akp'nin ilk iktidara geldiği seçimde 2. kez oy kullanmıştım ve bu seçimden son seçime kadar, bütün seçimlerde akp ve recep tayyip erdoğan'a oy verdiğimi ama yapılacak ilk seçimde iyi parti'ye oy vereceğimi" beyan ettim. biraz suratı düşüp enerjisi gitse de mecburen elindeki anket kağıdına verdiğim verileri işledi.

  bu fikir değişikiğini sorduğunda ise adaletsizlikler, yolsuzluklar, başarısız iç ve dış politika, tarım ve hayvancılığın bitirilmesi, pahalılık, istikrarsızlık, ekonomik kriz, fakirlik, işsizlik, ayrımcılık, düşünce ve basın özgürlüğü ihlalleri, din istismarı, yanlı medya, terör gibi hususlardan bahsettim. bunların neredeyse hiçbiri anket kağıdında yoktu. başkaca saçma şeyler listelenmişti oy değişikliği şıklarında. bu söylediğim sebepleri bu saçma şıkların altındaki küçük açıklama alanına sığdırmaya çalıştı.

  üniversite mezunu* olmama rağmen kendimi imamhatip mezunu, hayvancılıkla uğraşan çiftçi olarak tanıttım. kirli sakalımla birlikte pek bir inandırıcı oldu bu yalan.

  önceki bütün seçimlerde olduğu gibi gelecek seçimde de chp'ye oy verecek dededen chp'li biri olarak, akp'lilerin içine kurt düşürmek, az da olsa bir korku vermek adına oynadığım bu küçük oyundan haz aldım. bakalım inşaallah bir yerlerde makes bulur çabam.
 • guzel trolleme ama, yiyor ama çalışıyor akp forever ,seklindeki bir trolleme amaca daha uygun olur sanki.
 • düşünce ve basın özgürlüğü ihlali diyerek kendini belli etmiş bir yazar içeren trolleme girişimidir.

  önceden akp'ye oy verip şimdi kararını değiştirecek birçok insan olabilir, ama bunlar içinde "yetmez ama evet" aptalları hariç hiçbir akp destekçisinin düşünce ve basın özgürlüğünü önemsediğini düşünmüyorum. hele bir de imam hatip mezunu çiftçi böyle diyecek, öyle mi? ülkede bu özellikleri taşıyıp da böyle cümle kuracak 10 kişi olsa zaten aydınlığa çıkardık.