şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biliyorsunuz ki 24 milyar tl tutarında ki emekliye çift maaş vergi ceza affı vs. seçim paketinden sonra dolar euro fırlamış borsa 100 bin altını görmüştü. merkez bankası da garibim geç likidite penceresi faiz oranı , döviz karşılığı vs antin kuntin geçici çözümler ile kuru aşağıda tutmaya enflasyonu dizginlemeye çalışırken dün ekonomi toplantısı yaptılar dediler ki seçim ekonomisi yok , popülist politakalar yok vs.

    ama üzerinden 24 saat bile geçmeden ziraat bankasından 0.98 konut kredisi oranı açıkladılar , kimse sormuyor sanırım ağa bu paranın sana gelişi kaç ki sen 0.98 aylık kredi oranı veriyorsun ? hadi banka görev zararı yazdı , banka devlet bankası zarar devlet zararı yine bütçeden yiyecek , bütçe nasıl kapanacak senden benden alınan vergiyle .

    önden kaşıkla verilip arkadan kepçe ile alınan bir ortamdayız. ne için ? bir kaç kalantör müteahhit batmasın ekonominin tek lokomotif haline getirilen inşaat
    sektörü raydan çıkmasın diye yok canımızla bentley ile gezen boğazda 3-4 tane rusla takılan ali ağoğlu ve benzerlerini zengin tutmaya devam edeceğiz.

    bu düzene artık t a m a m demenin vakti gelmedi mi ?