şükela:  tümü | bugün
  • gün boyunca duyulan bütün kuş seslerini aşan miktarda kurşunların sıkıldığı, yerlerdeki yeşil bitki örtüsünü göstermeyecek miktarda kovanların atıldığı o gece. dakikalarca sürüyor.
  • çocuğu yanıma aldım. içim rahat etmedi cam kenarı tarafına ben geçtim. ortadoğu’da yaşıyormuş gibi ara ara sıkılan münferit kurşunlara aldırış bile etmedim..gece 1,5 gibi şarjör boşaltıldı. panikle uyanıp çocuğun üzerine kapandım. sabaha kadar polisin devriye gezdiği cadde ve sokaklarda tek devriye aracı görmedim, tek devriye araç sesi duymadım.

biz, sevinmeyi, üzülmeyi, çok sevmeyi, nefret etmeyi bilmeyen bir toplumun üyeleriyiz.
    aykırı duygularla yaşayan insanlara bu kadar kolay silah verilmesini anlayamıyorum.
    bende silah yok. benim çevremde silah yok. bu silahlar neden onlarda?
    savaştaysak söyleyin bilelim?

t: gözdağıdır.
  • bu orospu çocukları yüzünden gece uyuyamadım, çocuğum da uyuyamadı. bir insan grubu evrime ancak bu kadar uyum sağlayamaz böcek gibi bir yaratık tiplere bakın ya bi. bunlar memleketin sırtına suriyeliden daha fazla yük. götlerine o silahları sokup, kuş gribi olan tavuklar gibi çukurlara atıp itlaf edeceksin sik kafalarını.

bu silah atan ekipten olduğunu düşündüğüm bir kaç hamamböceğine hitaben edit: benim tepkim bir partinin galip olması ile ilgili değil olm böyle kutlama mı olur lan? silah olm bu silah! bir kurşun hayat karartır, görüntülerde yüzlerce mermi sıkılıyor! bu gün modern ülkeler silahsızlanıyor, ordularını küçültüyor sen neyin kafasındasın!..
  • "pasta güzelmiş, hanibana hanibana" dendiğinde ittifak ortakları arasında, o kurşunların dikeyden yataya dönme tehlikesi var. ama muhaliflere karşı değil.

olmaz mı ? f tipiyle akp de bozuşmazdı, hayal görüyorduk on yıl önce...
  • madem tansiyonun yükselme ihtimali çok yüksek, bizler de silahlanmalıyız o halde.
  • havada kalmıştır. vakti geldiğinde başımıza inecek gibi hissediyorum. umarım yanılıyorumdur.
  • sevinmeyi bile bilmeyen bir milletten başka ne beklenir ki? zafer kazanan taraftan bir kişi de çıkıp "adam gibi sevinin" demedi hiç bir yerde. ben de işimde terfi ettim çok mutluyum. elime m-60 ağır makineli silahımı alayım da bir kartuşu boşaltıvereyim bari ne yapayım çok mutluyum.
  • 9mm olanlarda problem yoktur ama 7.62 olanlar çok sıkıntılı günleri işaret etmektedir.
  • sonuçlar farklı olsaydı havaya sıkılmayacak kurşunlardır.
  • ülkemizin rotasının muasır medeniyetler seviyesinin aksi istikametine doğru olduğunu gösterir. bu devirde havaya kurşun sıkarak kutlama yapmak, saçma sapan araç konvoyları ve korna sesleriyle insanları rahatsız etmek geri kalmışlığın göstergesidir.
    bunu sadece seçim günü için söylemiyorum. düğün,askere uğurlama vs. kutlamalarında şehirde sadece kendinin yaşadığını sanan insanlar için de geçerli.