şükela:  tümü | bugün
  • insanı rahatsız eden durum.

4 siyasi parti de sürekli transfer ödemelerini artırma vaatlerinde bulunuyor. bunu da dar gelirliyi koruma adına yapıyor.

iyi de canım ciğerim..türkiye, japonya gibi iç talep daralması yüzünden deflasyon (eksi enflasyon) yaşayan bir ülke değil ki..

amaç yoksulu, dar gelirliyi korumaksa kapsamlı bir vergi reformu yapılmalı. çünkü mevcut vergi sistemi tüketim vergileri üzerine kurulu olduğu ve dar gelirliler oransal bakımdan daha fazla harcama yaptıkları için sistem en çok yoksulu vuruyor.

yani sen vergi sistemini düzeltsen emekliye ikramiye, asgari ücrete zam vs yapmana gerek kalmayacak. fiyatlar ucuzlayacağından zaten o zam etkisi yaratacak.

illa birilerine doğrudan ya da dolaylı para verilecekse bu şehit-gazi aileleri ve daha çok üretim yapmak isteyenlere verilsin
  • bir beni mi rahatsız ediyor merak ettiğim durum.

kültürel kodlarımızdan mıdır nedir iktidarıyla muhalefetiyle herkes az ya da çok ulüfe dağıtmayı vaat ediyor.

uzmanlar diyor ekonomi aşırı kamu teşviğinden fazla ısındı, herkes ben daha çok para dağıtacağım derdinde

sarayı komple yıksak oradan gelecek para 200 milyon dolar. verilen vaatler tutuyor bunun en az 10 katı.

kimse de demiyor “ulan temmuz enflasyonu olacak yüzde 14, bu dediklerini yaparlarsa olur 20-25, kamu borçlanacak 25-30’la, özel şirketler borçlanacak 30-35’le..bu kadar faizi kim ödeyecek”