şükela:  tümü | bugün
  • ciddi ciddi düşündüğüm etkidir. sesi sonuna kadar açılıp insanların zorla dinletmeye maruz bırakıldığı bir durumdan soz ediyoruz.istisnasiz tüm finalleri verirken en az 5 dakikalık konsantrasyon kaybına yol acmislardir.

diger yandan demokrasi olgusu acısından da son derece ironik bir seyden baska bir şey değildir. halkı enayi yerine koymanın daniskasidir. 'siz kamu maliyesi, hükumet programlari, parti politikaları bilmezsiniz, iki şarkıya türküye oy verirsiniz' diyemiyor da bu yola başvuruyor.

bir de nasıl bir etkisi olacağını düşünüyor acaba?

- hmmm su partinin arabası daha bayrakli filan buna mı versek ne? !
  • olumsuz bir etkidir. kafa şişirmekten başka bir halta yaradığı görülmemiştir. seçim şarkısındaki sözlere göre mi şekillenecek vatandaşın düşüncesi anlamıyorum ki. hayır bir de bunlar trafiği felç ediyorlar ki, oraya hiç girmeyelim.
  • sürekli küfür etme olarak etkiliyor beni,sabahtan beri 10 tane falan geçti,ama birinciliği ne dediğini anlayamadığım mhp otobüsüne verdim. ne kadar ses, o kadar oy diye bir teori var siyasette sanırım. insanın bir yerlerden rpg ya da law alıp,balkondan ateş açası geliyor,ama ileri demokraside o roketi bir tarafıma sokarlar diyerek vazgeçiyorum.
  • çıkardıkları gürültüden başka bir anlam ifade etmeyen otobüslerin etkisi, insanların halk için de sesli şekile osurmasına eşdeğerdir.
  • kafa beyin bırakmadılar ya...
  • partilerin televizyon reklamlarının gücünü anlamasıyla birlikte bundan sonraki seçimlerde azalarak biteceğini öngörüyorum seçim otobüslerinin ve gürültülü konvoyların. bu sektöre para dökeceklerine daha fazla reklam ile hedef kitlesine ulaşmaları ve kaynaklarını bu yönde daha verimli kullanmaları çok daha mantıklı olacaktır.

ayrıca konuyla ilgili (bkz: #22845087)
  • benim özellikle merak ettiğim etki, mhp otobüslerinin bangır bangır çaldığı arabesk rap tarzındaki parçaya aittir.
  • (bkz: yıkıcı)
  • seçim otobüslerinin kaldırılacağı vaadinde bulunan partinin oyları götüreceği etkidir.
  • partilerin bu etkiyi hiç düşünmedikleri durumdur.

düşünseler yada düşünebilseler olumsuz etkisinin olduğunu fark edebilirler...

ses yükseldikçe otorite artmıyor ne yazık ki..