şükela:  tümü | bugün
  • 80'li yılların 2 seçim şarkısı. ve "hadi bakalım" şarkısı.

http://www.muhaber.net/…3/anapin-secim-sarklar.html

not: kendi uploadım olup, iş bu link, kendi bloğumdur. önceden uyarayım. ki, reklam olduğu için tıklamayın.

2. not: bloğumu kaldırdım. fakat bloğumdan kopyalanan bu şarkılar, internete yayılmış durumdadır.
  • (bkz: tornistan)
  • ekonomiyi bırakıp seçime kilitlenen başbakan ve partisi için en ideal seçim şarkıları:

“oylar hep bana… bana! hep bana bana… hep bana..”

“mazeretim var, asabiyim ben”

“sevmek bir ömür sürer/ fırça atmak van münits”

“uzun duble bir yoldayız/durmak yok yola devam”

başbakan erdoğan'dan, deniz baykal için istediği tek şarkı;

“yetti be bu ne/bi kere de he de/kapa çenini de /sus sus sus!
    üstüme fazla gelmeeeeee/
    tabiatın kanunu/ne söylesen doğru mu/sabrımı taşırmadan sus sus sus”

deniz baykal'ın seçim şarkısı;

“git! gideceksen bekleme”

"recep pabucu yarım, çık medyaya konuşalım"

"gemicik gelir yanaşır/içi dolu çamaşır/istanbulun seçmeni/kılıçdara yanaşır/hani benim recebim"

"bu devirde kimse sultan değil/bezirgan değil/padişah değil!"

"ikimiz bir fidanın, güller açan dalıyız/sen benimle ben seninle / bu siyaseti yaşamalıyız"

vatandaşın seçim şarkısı

“böyle gelmiş böyle gidecek korkarım valla”
  • ilk duyduğunuzda kulağa matrak gelen fakat her gün defalarca bangır bangır çalınması sonucunda "bir huzur ver" , "seçim bir an önce olsa da kurtulsak şu gerizekalı şarkılardan" dedirten ve bence seçime nerdeyse hiçbir etkisi olmayan müzik katliamı şarkılardır.
  • geçenlerde chp'nin seçim otobüsünden aşık mahsuni şerif'in "yürü be yürü be yürü be insan değilsin, kendini bilmeyen halkı ne bilsin" türküsünü duydum, acayip hoşuma gitti, gülümseyerek bakakaldım otobüsün arkasından. mesela ismail yk da "bu şarkının sözleri yok" diye bi şarkı yapmıştı. bayılıyorum açık sözlü insanlara.
  • hadise'nin dümtektek ritmiyle, (başlarını hatırlayamacağım yalnız nakaratı söylüyorum) yarılmamı sağlayan şarkıdır;
    başkan sensin hizmet verensin ismail uygur teksin(ya da beysin burayı anlayamadım)
    durmak yok hizmeeete deevam en büüyük başkan sensin.
    dımtıırırımdımtıırıırım dımtıırırım dım tım tım...
  • partilerin oy verenlerini gaza getirmeye yarayan şarkılardır. başka bir işe yarar mı bilmiyorum. he bir de gürültü kirliliği. saçmalık. itici.
  • şimdikilerde iş yok. 90'lı yılların seçim şarkılarını düşünüyorum da sırf şarkıyı dinlemek için caddelere çıkardık. biz mi çocuktuk, şarkılar mı gerçekten güzeldi bilmiyorum. ama bir önceki seçimden hiçbir şarkıyı hatırlamazken, o dönemden anap'ın "hadi bakalım kolay gelsin"ini, refah'ın "refah'ın vakti geldi"sini hala mırıldanabiliyorsam bir farklılık olduğu kesin.
  • akp'nin, bizim ofisin önünde beş dakika trafiğe takılan seçim arabasından çalan "işte ak parti ak ak ak parti" şarkısı deep purple konserine kadar ağza yapışıp kalacak kadar etkili. keşke insan beyninde de sistem geri yükleme yapılabilse.