şükela:  tümü | bugün
  • bence kütüphane olmalıdır.
    (bkz: mustafa kemal atatürk kütüphanesi)
  • (bkz: yıkım)
  • hapishane de olabilir şeklinde cevaplayacağım soru.
    malum şahısları içine tıkmak için 1000 oda yeter mi orasını bilemiyorum tabi.
  • kütüphane yapılsın diyeceğim ama pek kullanılmayacağı için yazık olur. en iyisi avm yapılsın.
  • her gün araba ile önünden geçerken , kimsesiz çocuklar için hem yurt hem okul hem regreasyon alanı olarak kulanıldığını hayal ediyorum . 2250 odası varmış. 250 odası sınıf vs olsa , 2000 oda ; 2 'şer çocuktan 4000 çocuk eder. mustafa kemal çocuk yurdu . şahane olmaz mı ya ?
  • yaşları 19 ve 20 olan üniversite 1. sınıf öğrencisi tarcan ile berilsu arasında geçen konuşma,
    b: selam tarcan nasılsın
    t: iyidir berilsu senden naber,
    b: nolsun aynı, seçimler geliyor canım sıkkın,
    t: neden
    b: yine bu adam seçilecek de ondan
    t: sorma benim de moralim çok bozuk twitter a baktım da diğer arkadaşlar da ümitsizliğe kapılmış,
    b: olsun biz yine de var gücümüzle muhalefet yapmaya devam edelim,
    t: evet evet yapalım, mesela ben twitter’da yılmaz özdil ve sözcü haberlerini rt’ledim,
    b: ekşi’de de bir şeyler yapmak lazım bu tek adam iktidarına karşı, mesela sarayla ilgili başlıklar açalım zilyon tane,
    t: olabilir, mesela sarayın boşaltılma anı, saraya ak parti’den sonra neler yapılacağına dair fikirlerimizi yazalım,
    b: katılıyorum, ben sarayın kütüphane ya da müze yapılması ile ilgili bir şeyler yazmıştım,
    t: harika fikir, ben de üniversite yapılsın dedim, nasıl ama süper fikirler değil mi? bizim gibi sanat bilim aşığı aydın insanlardan başka nasıl fikirler çıkabilir ki zaten!
    b: doğru, teknokent de olabilir ya da bir laboratuvar, evet ya nasıl da parlak fikirler bunlar aman allahım ne kadar da muhalifiz, ülke bizim gibi insanların bu fikirleri ile ayakta duruyor zaten,
    yalnız tarcan senden kötü bir koku geliyor,
    t: ehehe sorma berilsu, geçen ay bizim öğrenci evinin su faturası için topladığımız parayla ev arkadaşım bira almış ondan sular kesik evde, saçım da yağlı biraz kusura bakma,
    b: hadi ya benim de durumum farklı değil aslında, neyse çok acıktım birer tavuk döner yiyelim bari
    t: olur oradan da bizim eve geçeriz, cebimde bi 10 tl var onunla da ucuz şarap alıp içeriz artık napalım
    b: tamam tarcan
  • müze olmalıdır.
    ülkedeki bütün öğrenciler sıra ile saraya geziye götürülmeliler. hatta bir kere ilkokuda bir kere de ortaokulda götürülmeliler ki iyice beyinlerine kazınsın. bütün odalarını tek tek gezdirmeli. altın varaklı mobilyaları, kilosu 4 bin tl olan çayları bütün öğrenciler öğrenmeli. bu israf, bu talan, bu soygun her türk gencinin beynine kazınmalı ki tarih tekerrür etmesin.
  • iyi parti tarafından üniversite yapılacağı açıklanmıştır.

aslında caltech mantığı ile yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası amacı ile kullanılabilecek bir yüksek teknoloji merkezine dönüştürülebilir.
  • teknokent yapılsın. büyük bir eksik var bu alanda ülkemizde veya üniversite sanayi iş birliğinde olan ar-ge merkezi yapılsın
  • çoçukları geliştirmek üzere değişik fikirler üretilebilir.ama kesinlikle çocuklar dışında kullanılmamalı..