şükela:  tümü | bugün
 • seçim sürecinde gördüğümüz kadarıyla sözlükteki bir takım öneriler dikkate alınmış belki de uygulanmıştır. işlevselliği tartışmasını kenarda bırakırsak, bu başlık önümüzdeki süreçte yeni fikirleri ulaştırabilmenin alanı olmasını amaçlamıştır.

  hemen tüm karakterler seçimle ilgili değerlendirmesini yaptı. birbirini eleştirenler, sonuçların sorumlusunu arayanlar ve gelecek için öngörüde ve çözüm önerisinde bulunanlar oldu. fakat kimse biraraya gelip karşılıklı soru soracak bir ortamı oluştumakla ilgilenmedi. akıllarına gelmediğini varsayarak ilk öneriyi buradan yapıyorum. mesela levent gültekin , muharrem ince , meral akşener herhangi bir ortamda bir araya gelip tartışsınlar bakalım. recep tayyip erdoğanı tartışmaya çağıran kendileriydi. bakalım konumlar değiştiğinde bunu becerebilecekler mi?
 • adaletsiz seçimi iptal etmek. *
 • buradan parti liderlerine önerilerde bulunacaksak :

  kemal kılıçdaroğlu artık sadece tv karşısında ki koltukta oturmalıdır.
  temel karamollaoğlu bu ülkeyi seviyorsa koltuğunu bırakmalıdır. parti onsuz yapamayacak durumda ise zaten kapanıp gitmesi hayırlı olur.
  meral akşener yolun daha "başında" ancak meclise girmiş vekillerine her anlamda sahip çıkması gerekiyor. çünkü 2 ay sonra partisinin meclisteki kontrolünü kaybedebilir.
  muharrem ince önce o gece ne olduğuna herkesi ikna edecek, sonra nereye yürüyeceğine karar verecek. ondan sonrasına bakılır..

  kendime düşen ise.. artık bu durumu düşünmemek.