şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ince'nin gümbür gümbür gelmesiyle içim umut dolsa da, düşününce canımı sıkan, hevesimi kaçıran durumdur.
  iktidar cephesi o kadar uyanıkça bir iş yaptı ki!
  seçim öncesi dini bayramlarda emeklilere para vermekle tamı tamına 13 milyon insana göz kırpmış oldu. bunların çoğu zaten iktidara! oy veriyordu. şimdi veresi yoksa da verecek. yorgunsa, hastaysa da gidip koşa koşa verecek. hele bir de kurban bayramı yakınken... elbet yine de vermeyenler olacak ama 500 bin oyun yüzde 1 yaptığını hesaplarsak, bu 13 milyondan 3 milyon ekstra oy alsalar yüzde 6 yapıyor. inanılmaz bir fark!
  düşünün, normalde yüzde 38 alacaklarsa, 44 alacaklar; 44 alacaklarsa 50 alacaklar.

  zaten gençleri anlamayan, adaletten, özgürlükten çakmayan ve dünyadaki ''son zamanlarını'' 'azıcık aşım, kaygısız başım' mottosuyla yaşayan emekliler, bize bu seçimi kaybettirebilirler.
  umarım yanılırım. umarım 25 haziran sabahı büyük bir zafere uyanırız.
 • olmayacak olan şeydir.

  emekliler eskiyi bilirler, bir kısmı okumuş, bu ülkede haklarının yenildiğini yıllar boyu görmüş insanlardır, bu zokayı yutması beklenen emekliler o rüşvet maaşlarının verildiği gibi pul edileceği günleri de bilirler, bunamadılar daha.

  ha suriyelere emekli statüsü de verirlerse (bzk: suriye'den emeklilik) o zaman olabilir bu.
 • zaten 60 yaş üstü yüzde yetmiş tayyibe veriyor. kalan yüzde 30 da değil 1000 tl çift maaş ikramiye versen de dönmez. ama o veren yüzde 70 de tayyipten cayacak bir yüzde beşi engellemiş olabilir.

  bir konu var ki emeklilere sık sık söylemek de fayda var eskiden emekli olan en düşük prim ödeyen 1600 tl maaş alırken, şimdi tayyibin emeklisi 840 tl maaş alıyor. yani tayyip emekliye maaş ödeyemiyor. bu konu bütün emeklilere işlenmeli. esk
 • emeklinin aklının karışmasına fırsat bile olmadı emin ol buna
  şunun gibi bir şey oldu.
  https://youtu.be/8r-d6osz6gu#t=0m19s
 • oğlum emekliler çok ilginç insanlar, bak şimdi.

  benim bir arkadaş var. kendisi sülalede tek muhalif gibi bir şey. gerçi sülalesi de koyu akpartili değil, öylesine veren insanlar işte diyor. geçen gün anneannesini tvde erdoğana söverken yakalamış, hain hırsız vs diye. gitmiş bu da hayırdır diye.
  "neymiş efendim, hani 1000 tl imiş bu maaşlar? milleti ayırmışlar, onun hesabına 600 yatmış, üstünü hangi emekliler almış, insan ayırmışlar, hırsızlık yapmışlar, bilerek yalan söylemişler vs vs"
  amaaaan inanma dedim, "yok" dedi çocuk, bu sefer gıcıklığına oy vermeyecekmiş anneannesi, hatta dedesini de fişekliyormuş kadın, bu sefer atmayalım, akıllansınlar diye. belki olayın ciddiyetini anlamadı ne bileyim.

  bu hikaye kelimesi kelimesine doğrudur. kadının ve kocasının oy atıp atmayacağını bilmiyorum ama 400 tl için oy verip vermemeye karar veren insanlar da var ülkede. bedelli çıkmazsa oy yok diyenlere boşa sallamışız iyi mi... hele 1 milyon verseler oyunu satar mısın başlıkları açanlar ölsün asdfg... vay arkadaş!
 • kripto aktrollerin embesilce manipülasyon denemelerinden gına gelmesine sebep olan dileklerinden bir diğeri.
 • bu durumda seçime katılacak 2 tür emekli ortaya çıkıyor.

  1. torunun geleceğini düşünen, bu yolda gerekli adımı atacak emekli.
  2. sadece kendini düşünen, bedava otobüs ile tüm gün gezen emekli.

  bence 2. gezmede endişelenmesin, yeni gelen bedava gezme hakkını elinden almayacağını düşünüyorum.
 • dertlenmeyin gençler, misal beybabam gibi onurlu emekliler gidip bayram ikramiyesini alıp sonra da missssler gibi oyunu maarem hocama verecek. senelerdir babacığıma emekli maaşı yetmediği için ek iş yaptırtıp sonra da bunu yasaklayıp ek iş yaptığı için binlerce liralık ceza ödettiklerine saysınlar. babam gibi namazında niyazında, kimsenin 1 kuruşuna tenezzül etmemiş ve hayatında asla bir sol partiye oy vermemiş adamı bu kadar bilendirdikleri için bir de bunlara teşekkür mü edecek verdikleri sadaka için?