şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce muharrem ince tarafından 8 haziran 2018 m. ince bağdat caddesi mitinginde söylenendir. ancak başkanımızın bir şartı var. o da seçim öncesi sayın erdoğan'la herhangi bir televizyon kanalında karşılıklı oturup tartışmak.*

  bakalım nasıl bir cevap gelecek.
 • 24 haziran sonrası tarafınca ''chp oylarını şuradan şuraya yükselttik bu bir yenilgi değil zaferdir' diye anılacak beyan. kemal beyden alışığız.
 • tayyip bey asla kabul etmeyeceği için açık oturumu, gerçekleşmeyecek söylemdir. hep özeniyorum şu avrupa amerika’da iktidar ve muhalefetin karşılıklı tartıştığı t.v programlarına.
 • sunuldugu şart tabi ki duymamazlıktan gelinecek ve karşısına cikilmayacak. guven özveri ve tecrübe ister çünkü incenin karşısına çıkmak öyle doğaclama doğaçlama.
 • "benimle" diye yazınca 50 karakter sınırına takılıyor.

  muharrem ince'nin 8 haziran 2018 m. ince bağdat caddesi mitinginde çıkarıp ortaya vurduğu rest.

  ince dayı mealen; "bana, birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın diyor, ben iddialı insanları severim. burada söz veriyorum, seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım. ama bir şartım var, istediğin televizyon kanalında istediğin kişilerle karşıma çık, istersen 200 danışmanla gel, istersen prompterınla... söz veriyorum seçimi kaybedersem siyaseti bırakacağım" dedi.

  edit: seçimi kaybedersem siyaseti bırakırım başlığı da var ama o başlık biraz manipulasyon kokuyor. burada ince dayı'nın seçimi kaybederse siyaseti bırakma koşulu, rakibinin tv'ye onunla birlikte çıkması. yani vurgu, tv'ye çıkması olayında.

  aksi taktirde seçimi kaybedersem siyaseti bırakırım demek, "sarhoşken namaza yaklaşmayın" ayetinden "sarhoşken"i atıp " aa kuran'da da namaza yaklaşmayın" diyor demek gibi bir şey....
 • (bkz: ince zeka oyunları)

  geçenlerde bir entry okudum, muharrem ince siyaset için fazla temiz diyordu bir arkadaş, şimdi tekrar hak veriyorum kendisine. ben bu adamın koltuk sevdalısı değil, vatan sevdalısı olduğuna yürekten inanıyorum, septik bir insan olmama rağmen... işte bu denli halka hitap ediyor. yolu açık ve aydınlık olsun.
 • hatalı ve algıya yönelik bir manipulasyon. ince "seçimi kaybedersem bırakırım" demedi. bırakmak için bir koşul koydu.

  bu tıpkı, "sarhoşken namaza yaklaşmayınız" ayetindeki sadece "namaza yaklaşmayınız" kısmı gibi olmuş...

  doğru olan başlık şudur.

  (bkz: benle tv'ye çıkarsa kaybedersem siyaseti bırakırım)
 • bir ara bilmem ne olursa gider tavuk beslerim demiş adam kendisi. ciddiye alınmaması normal. ama burada ince güzellemesi yapanlar bunu hatırlamak duymak istemez tabi. ince ne yapsın öyle bir seçmen kitlesine hitap ediyor ki başarısızlıkta hesap soran yok . niye çark ettin diyen yok. verdiğin sözü tut diye baskı yapan yok. ver coşkuyu ya tutarsa.

  edit: klavye elinde biri karşıt görüş belirtsin küfür edelim diye bekleyen ciddi bir embesil grup var sözlükte. küfür et reisçi yaftası vur. başkada bir sikim bildiğiniz yok.
 • paradoksal bir durum yaratmıştır, zekicedir. çünkü ikisi de bilmektedir ki rte bu teklifi kabul ederse seçimi kaybedecektir.
 • buradan da anlaşılıyor ki, ince, seçimi kaybetse bile siyaset arenasındaki varlığını koruyacak zira ötekinin bir tarafları yemez öyle tartışma programına çıkmayı falan...