• bi bitmediniz aq. babadan oğula nesil misiniz lan siz

zorunlu edit: bazı yazarlar muhtemelen bu aktrolü engellediği için başlığın ilk entrisini göremiyormuş şuraya ekleyeyim.(bkz: #88683189)
    silinirse de ekran görüntüsü

edit 2: ayrıca başlık açıp kaçan dallamalar için (bkz: basligi acan ilk entrysini silemesin kampanyasi)
  • kazanilan (ama senin kazanmadigin) secimin tekrarini neden istiyorsun diye soran da yok nasil olsa...
  • ağzımı bozmamaya çalışıyorum artık bu aktrollere. küfür etmekten ağzım gerçekten yoruldu. oldu bittiye getirilen seçim için 2014 de hiç bir itiraz kabul edilmeyen, itiraz süreci devam ederken mazbata verilen ankaraya bak. chpnin itirazı yeniden sayıma değil, daha önce hukuki dayanağı yok diyerek chpnin itirazlarının reddedilmesi, fakat bu seçimde hukuki dayanak olmadan tüm akp itirazlarının kabul edilmesi. öyle kıçtan uydurmayla olmuyor hile var demek. tutanaklara şerh koyulması gerekiyor. daha önce bu nedenle reddedildi chp itirazları. atı alan üsküdarı geçti dediniz, hile var diyen seçimi kaybedendir dediniz. ysk dünyaya örnek bir kurumdur, türkiyenin en güvenli kurumudur dediniz. hile olanaksız dediniz. şimdi çıktınız hepsinin aksini söylüyorsunuz. anladın mı bunları görmeyen, duymayan iki yüzünü de sittiğim iki yüzlü aktrolleri
  • çalamadık saydık saydık ondan da çıkmadı bir şey o zaman seçimi iptal ettirelim de tekrar seçim olsun diyosunuz.
  • ne demireller ne ecevitler ne özallar gördü bu gözler. ve yarım asıra yaklaşan ömrümde böyle aşağılıkça bir şey görmedim.
  • bu tur laflara cevap verilmesi yanlis.
    olay normallestirilmeye calisiliyor.

secim yapildi, kazanan belli.

gerisine siktir cekilmeli artik.
  • sizin inandığınız bütün değerlerin a.... ben ne yavşaksınız siz ya..

tanım: g... ze girsin tanım...
  • siz ne istiyorsunuz? hı? açıkça anlatsanıza bi, ıkınıp sıkınmadan desenize bi hele ne karın ağrınız var?

ben bu seçimde oy kullanmadım. kabullenmiştim zaten sonucu baştan belli olan seçimi. ama sürpriz oldu benim için ve tabi pek çok insan için. vallahi beklemiyorduk çoğumuz. ve ortak söylemimiz şuydu: “istanbul’u asla vermezler” bunun ne anlama geldiği açık değil mi?

gündem takip etmediğim gibi en yakınlarımla dahi siyaset konuşmuyorum, gündemle ilgili bir şey söylendiğinde veya fikrim sorulduğunda “haberim yok” deyip geçiyorum zira haberim olmuyor gerçekten. o kadar uzağım.

seçim günü ekstra mesaideydim. arkadaşlar telefonlarından durup durup sonuçlara bakıyorlar. “istanbul’da fark çok azmış, yarış başa baş gidiyor” dedi biri. hasbelkader “ay bi de kazanıyormuşuz! :)” demek gibi bir gaflette bulundum ve bulunmamla birlikte sessizce konuşmaları dinleyen bir arkadaş kafasını kaldırdı “siz kim??” diye sordu alay edercesine. “biz” dedim. “yani??” diye diretti. “yani akp’li olmayanlar” dedim. “insanları bölüyorsunuz, biz ülkemizin yanındayız siz ayrıştırıyorsunuz” dedi. o ana kadar kendisinin siyasi görüşü hakkında en ufak bilgim ve fikrim yoktu. bir an karşımda mantıklı bir insan var zannedip kimsenin kimseyi ayrıştırmaya çalışmadığını ama ülkede ne yazık ki biz siz durumunun halihazırda zaten var olduğunu söyledim. bunun sebebinin ben ve benim gibiler olmadığını falan.. ve gelen cevap: “ben akp’li değilim. reisçiyim. reis ak parti derse ona oy veririm, yarın bok parti desin o dediği için ona oy veririm.” gülüp konuyu değiştirdim. çünkü bu insanlarla ve bu insanların desteklediği egemen güçle ba-şa çı-kı-la-maz! nokta.

şimdi de “madem gazandınız niye kaçıyonuz, ağlicaksanız oynamiyalım ehihwjslsşai” moduna geçtiler. vallahi elimizde huniyle gezme evresine ulaşmamız olmamız mucize bu çiğlik karşısında. memleketin her yerinde mantar gibi türeyen palu ailesi ve türevlerinin, sözde okuyup kendini geliştirmiş ama düşünüp sorgulamak yerine “x ne derse o olur, onun istediği parti neyse onu seçerim” diyen andaval sürüsünün tercihleri bir milletin geleceğini belirliyor. hatta yok ediyor. vah ki ne vah. ben ise ülke ve dünya gündeminden uzak kalıp sırça köşkümdeki yaşamıma an itibariyle geri dönüyorum. zihnimi daha fazla meşgul edemeyeceğim mazbata, seçim, oy pusulası, usulsüzlük görüntüleri gibi şeylerle. bi daha yarışıp “kazanırsanız” da ne yapayım, “coğrafya kaderdir” deyip cekdenyılsımı yudumlayacağım.

ama seçim tekrarına “yanaşmak” mı? yok güzel kardeşim, sen ne yaparsan yap kimse olduğu noktadan başka bir yere yanaşmayacak. ne diye kazanılan bir seçime “tamam bi daha yarışalım” diyelim ki? yenmek yenilmek, biz - siz diye bir şey gerçekten yok ise?
  • doğru bir tavırdır.

arkadaş siz 30 gün çalışıp kazandığınız maaş verilmeyip “hadi bi daha dene” denirse çalışır mısınız?

siz para ödeyip aldığınız hizmet “olmadı bi daha ver” dense para verir misiniz?

bin bir meşakkatle geçtiğiniz bir dersin sınavına “olmadı bi daha sınayalım seni”
    deseler yine girer misiniz?

tabi tüm bunları da objektif koşullar olacağını var sayarak yazıyorum.
    bir de art niyetlilerle bu tekrarın olacağını düşünürsek? eee?
hesabın var mı? giriş yap