şükela:  tümü | bugün
  • edit 2: tek başına dahi yapılan irade hırsızlığının delili olan başlık. güya kazandılar ama şaibelerin bertaraf olması için gündeme gelen tekrarlanma ihtimali dahi korku ve paniğe kapılmalarına yeter oldu. her zamanki gibi kafalarını kuma gömerek hakikatleri örtme gayretindeler. elbette kazanılmış bir seçim demokrasilerde tekrar edilmez ama ortada seçim kanuna aykırı usülsüzlükler ve hırsızlıklar varsa bu müstesna. bütün batı demokrasilerinde bunun yaşanmış pratiği mevcut. ama açık oy gizli sayım yapan faşist cehape kafasından anlayacak olgunluğu beklemek nafile. hülasa çaldınız ve enselendiniz bu kadar basit. hesabını vereceksiniz.

klasik cehapeli tutum ve davranışıdır.

sandıktan resmi olmayan rakamlar lehlerine çıkınca, biz kazandık, demokrasi kazandı derler. çok ciddi şaibe ve usulsüzlüklerin vuku bulduğu bir hengamda kamuoyu vicdanının seçimlerin sıhhati babında mutmain olması adına, demokrasinin tam anlamıyla tecelli etmesi yönünde seçimlerin tekrarı gündeme gelince hemen itirazlar yükselir, karşı tarafa iftiralar atılır, algı yaratılır, dış güçlerden destek talep edilir şudur budur....

akl-ı selime sesleniyorum; seçim kazandık deyip şaibeyi bertaraf etmek için tekrarlanması gündeme gelince neden bu kadar endişe duyulmaya başlandı? düşünen beyinler bunu bir sorgulasın(!)

edit: müsterih olun. sandıktan çıkan irade imamoğlu ise gene çıkacak. ne bu endişe ve saldırgan tutum, bana suçluluk psikolojisi gibi geliyor.

bir de şunu ifade edeyim, sayın erdoğan'ın 14 bin oyla güya kazanılmış seçimi tanımadığı yönünde algı yaratılmaya çalışılıyor. sayın cumhurbaşlanının dikkat çekmek istediği husus işin oldu bittiye getirilerek kapatılmaya çalışılması, yoksa sıhhatli bir seçimde bir oy farkla kazanmak şaibelerle dolu bir milyon farkla kazanmaktan daha evla ve efdaldir sayın erdoğan'ın demokrasi kültüründe.
  • bi bitmediniz aq. babadan oğula nesil misiniz lan siz

zorunlu edit: bazı yazarlar muhtemelen bu aktrolü engellediği için başlığın ilk entrisini göremiyormuş şuraya ekleyeyim.(bkz: #88683189)
    silinirse de ekran görüntüsü

edit 2: ayrıca başlık açıp kaçan dallamalar için (bkz: basligi acan ilk entrysini silemesin kampanyasi)
  • kazandım açıklaması yaptıktan sonra seçimlerin tekrarlanmasını isteyen akp'nin yaptığından daha mantıklı bir davranıştır. seçim çok mu ucuza patlıyor sanıyorsunuz, zaten ekonomi folloş olmuş.

t: aktroll saçmalığı içeren önerme
  • kazanilan (ama senin kazanmadigin) secimin tekrarini neden istiyorsun diye soran da yok nasil olsa...
  • çalamadık saydık saydık ondan da çıkmadı bir şey o zaman seçimi iptal ettirelim de tekrar seçim olsun diyosunuz.
  • siktir çekin yolların trolü. beslemeyin.
  • ağzımı bozmamaya çalışıyorum artık bu aktrollere. küfür etmekten ağzım gerçekten yoruldu. oldu bittiye getirilen seçim için 2014 de hiç bir itiraz kabul edilmeyen, itiraz süreci devam ederken mazbata verilen ankaraya bak. chpnin itirazı yeniden sayıma değil, daha önce hukuki dayanağı yok diyerek chpnin itirazlarının reddedilmesi, fakat bu seçimde hukuki dayanak olmadan tüm akp itirazlarının kabul edilmesi. öyle kıçtan uydurmayla olmuyor hile var demek. tutanaklara şerh koyulması gerekiyor. daha önce bu nedenle reddedildi chp itirazları. atı alan üsküdarı geçti dediniz, hile var diyen seçimi kaybedendir dediniz. ysk dünyaya örnek bir kurumdur, türkiyenin en güvenli kurumudur dediniz. hile olanaksız dediniz. şimdi çıktınız hepsinin aksini söylüyorsunuz. anladın mı bunları görmeyen, duymayan iki yüzünü de sittiğim iki yüzlü aktrolleri
  • o zaman madem o kadar yüreklisiniz genel seçimi bi daha tekrarlayın da görelim var mı...?
214 entry daha