şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'ye göre 1 dolar 8 - 10 tl bandına çıkacaktır. erdoğan kazanması durumunda muhtemelen muhalefete yönelik baskı, tutuklamalar artacak, ohal sürecek ve bunlarla paralel ekonomi daha kötüye gidecektir. hepsini birlikte düşündüğümüz zaman 8 tl abartı gibi görünmüyor.
  • açıkçası bu noktada gerçek ve marjinal -gerçekleşmesi en mümkün, mantıklı- bir tanımda bulunmak gerekiyor ve bana göre kesinlikle bu noktada, eğer hükümet değişikliği yaşanmazsa doların bir kere 6 tl üzerine çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. hükümetin tutum ve operasyonlarına göre ki özellikle muhalefete getireceği yaptırımlar ve seçmenin, halkın taleplerini değerlendirme konusunda ilk 1-1.5 ay içerisindeki tutum çok büyük önem arz ediyor ama bence, gelinen noktaya bakarsak olası bir devam kararının ülkeye faydadan çok zarar getireceği kesin ve işin en acı tarafı, bence bu zarar kısa vadede etkisini gösterecek. öyle iç savaştır veya yeni bir olası darbeden bahsetmiyorum, bu sefer mevcut hükümetin hiç çalışmadığı yerden, ekonomiden gelecektir ve üretime dayalı politika izlenmeyeceğini göz önüne aldığımızda muhtemelen o ekonomik kriz bu yaz veyahut kesinlikle bu yıl sonuna kadar vuku bulacaktır diye düşünüyorum.
  • gereksiz ve bilgisiz yorum yapmayın yahu aksini iddaa edene yaptıgınız yakıştırma hoş değil. aktrol değilim ancak eğer seçimi rte kazanırsa piyasalarda özellikle borsada bir güven atmosferi yaratılıp endeks yükselecektir bu da doları olumlu etkileyecek ve dolar da bir miktar düşecektir. ancak sonrasında neler olur bilemeyeceğim. yatırımcının istemediği tek şey belirsizliktir kim kazanacak ? sorunsalı var ise yatırım yapmazlar .