şükela:  tümü | bugün soru sor
  • muhalefette sürekli şöyle bir tutum var;eğer sandıklara sahip çıkarsak kazanırız. maalesef ysk'nın profili belli. bu profille beraber seçimin sonucu da belli. sandıklardaki oyları sayanların tarafı belli ama muhalefet hala kazanabileceğini sanıyor ya ona iyi gülüyorum. boşuna hayal kurmayın, milyar dolarlık ödenekleri ve rantı sırf 'ay tüh bu seçimi de kaybettik' diye kimse bırakmaz.
    asıl soru kimin kazanacağı değil, o belli. asıl soru rte'nin bu sistemi hangi amaç için çok uzun süredir istediği. muhalifler uyuyor ama büyük bir karşı devrim geliyor. şu an doğanlar atatürk kim bilmeyebilir. iyi uykular.
  • izninizle ülkeyi kurtuluştan önce son bir kez de ben ayrıştırayım. “iyi uykularcılar” ve biz..

(bkz: sen kahin misin?)
  • manisa ve balıkesir’de işgalci yunan askerleri yerel futbol turnuvaları yapacak kadar rahat dolaşırken cephede, kurtuluştan sonra kullanacağı eğitim müfredatına taslak yazan bir insan yaşamış bu ülkede.

mardin’de bir köy öğretmeni “nasıl olsa sonuç belli” deyip pes etmediği için aziz adında bir öğrencisi nobel kimya ödülü aldı büyüyünce, bırakmak olmaz yani, paşanın deyimiyle “karakterime ters”.
  • ekonomi bu derecede pisliğe batmışken katıldığım düşünce!