şükela:  tümü | bugün
  • günler geçtikçe 24 haziran seçimlerinin aslında bildiğimiz anlamdaki türkiye cumhuriyeti’nin sonu olacağının unutulması durumudur.
    çoğu insan liderlerin söylemlerine ve aralarındaki kavgalara odaklanıp aslında neyle karşı karşıya olduklarını, neyi seçeceklerini unuttular bile.

bunda en büyük pay muhalefet liderlerinin.
    halka her fırsatta seçimi kazanmaması gereken tek bir kişi olduğunu, eğer o kişi kazanırsa bundan sonra demokrasinin yok olacağını, hanedanlığa kadar gidebilecek bir düzenin kuralabileceğini, hukukun tamamen biteceğini, ekonominin asla düzelemeyeceğini anlatmak gerekiyor.

mevcut propaganda sistemine bakınca, insanlar ya o kişi ya da bu kişi, hangisi bana daha yakınsa ona oy vereyim tuzağına düşüyor.

sen ben o yok, herkes bunu anlamalı artık.
    parlamenter sisteme dönülecek ya da meclis ve partilerin hiçbir anlamı kalmayacak.

yani seçimde kime oy verdiğimizin önemi yok, “ demokrasi mi saltanat mı? “ bu kadar basit.

bunu nasıl atlıyorlar anlamıyorum ve maalesef bu tehlike yüzünden galiba bu seçim de öncekiler gibi sonuçlanacak.

meral akşener’in parlamenter sisteme dönüşün haritasını açıklayalım çıkışının bu açıdan çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. tüm liderlerin ortak ve acil bir açıklama ile bu konunun altını çizmeleri gerekiyor.