şükela:  tümü | bugün
  • haykırmak istediğim sesleniş.

seçim neden yapılır?
    - ülkenin vicdanını ölçmek için, kim ülkeyi yönetsin diye yapılır.

bizde neden yapılıyor?
    yapılmak zorunda olduğu için. yoksa siksen yapılmaz. (bkz: demokrasi amaç değil araçtır)

peki nasıl yapılıyor?
    - araya nifak tohumları sokarak. halkı birbirine kutuplaştırarak (sanki yeterince kutuplaşmamış gibi),
    - ysk'nin "sen aday olabilirsin kardeşim" dediği adaya "seçilirse gerekeni yaparız" diyerek, "seçilirlerse gbt'leri hazır" diyerek,
    - ülkeyi yönetmesi gerekenler elleri titriyorken günde 8 mitinge yapıyor,
    - bir partinin militanı bir başka partinin militanı kisvesine bürünüp kendi partisinin kadınları başörtüsü taktı diye hakaret ediyor.
    - sırf "ekonomide sıkıntı yok" mesajı vermek için "faizi arttırmadan" doları düşürmek için türkiye'nin geleceğini satarak swap faizlerini gecelik %350'ye çıkarıldı.
    - kadın milletvekili camide cemaate partilerine oy vermesini istedi
    - diğeri çıktı bizim partimize oy verirseniz cennetten yeriniz garanti dedi.
    - birileri başlık açmış kürtler oy kullanmasın diyor.
    - bir yandan çaktırmadan suriyeliler oy kullanıyor.

daha sayarım da midem kaldırmıyor. diğer arkadaşlar yazsın kalanlarını.

böyle karaktersiz seçim yapacaksanız sizin seçiminize sokayım ben. ülkenizi az sevseydiniz, cebinizi bu kadar önemsemeseydiniz çoktan bırakmıştınız. ben sizin ülke aşkınıza inanmıyorum. hele hele muhalefet olup 23453465345 seçim kaybeden vasıfsıza hiç inanmıyorum. tekrar söylüyorum sizin seçiminize sokayım.

atam, sen ne ulu adammışsın ya. senelerce neden seçim yapmadığını o kadar iyi anlıyorum ki; bu insanlardan bir bok olmaz.

"demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar." platon
  • seçim yaklaşırken benim de haykırdığım sokma eylemi.
    amk memleketinde sanki bir bokları değiştirebiliyormuşsunuz gibi her seçim öncesi yüzlerce başlık... he anam imamoğlu kurtaracak memleketi he.
  • (bkz: sebahattin sen yine de ülkemizi o kadar küçümseme)

tepkin varsa gitmezsin sandiga. ama gidenin sandigina da laf etmek nahos bir durum gibi gozukuyor.
  • seçim propagandası için harcanan paralar her aklıma geldiğinde benim de haykırdığım kötü sözdür.

ülkemizdeki seçimler için değil elbette. bizdeki beka meselesidir.
  • şu zeka fışkıran başlığın muhatabı sözlük değildir.
    yazar, kendisini yazar yapan sözlük moderatörlerine seslenmiştir.

sokma eylemine de cevabım var çok şükür ama moderatörler
    hemen gereğini yapar diye korkuyorum.
  • seçimden çok daha faydalı konular vardır konuşulacak, ama entryleri saçma sapan ilişki başlıkları ve futboldan ibaret olanların bunu demesi üzücü
  • cep telefonuma her gün istisnasız en az gelen 20 mesaj sonrası benim de aralarına katıldığım güruh.

belediye başkan adayı ayrı, meclis üyesi adayı ayrı, partiler ayrı, devlet kurumları ayrı... hele hele arada çözemedim bir güruh var ki bunlar muhtar adayları "mahalleye hizmet gelecek, beraber yöneteceğiz" temalı mesajlar. hele yeeenim otur bir soluklan muhtar seçileceksin lan en fazla neyin tribi bu?

durmadan kafa s.ken seçim arabaları maratonuna, televizyonu her açtığımda siyasileri görmeye, twitter'da, ekşi'de sol tarafın rehin alınmasına hiç girmiyorum bu arada. ben tükendim cidden olsa da şu seçim kurtulsak artık.
  • bu secimde neden butun akpli troller sisteme isyani savunur gibi davraniyor anlayamadigim baslik sokma.

saka maka su ulkede ki algi operasyonlarina harcanan enerji bak sadece bir sey sadece her hangi bir "sey" uretmek icin harcansaydi simdi o "sey" her ne ise, pazarda onun dunya lider markasi bizimdi.made in turkey gurur verir ama uzun hikaye emek akil caba sabir ister,en onemlisi okumak yazmak cizmek ister,off aman uzun is...
    dur suradan sunlari sandiktan uzaklastirayim amk demek daha kolay zahir.

cirkef bir ortam.bataklikda kirk takla iste isler gucler.
  • katıldığım söylem.

anti-demokratik bir rejimde, gerçek anlamıyla bir seçim olamaz. ("sandığa sahip çıkmak"la çözülecek bir konu değil.) bu sözde seçime itiraz etmemenin ve katılmanın, "demokratikleşme yolu" olduğunu düşünmeyi bırakmalıyız. aslında gerçekler ortada olmasına rağmen, sürü psikolojisinden bir türlü çıkamıyoruz.
  • lafta sessiz seçim süreci olacaktı kaybedeceğini anlayan başlıyor bağırmaya son saate kader miting yapmak nedir aga herkes biliyor nereye vereceğini zaten sanki değişecek