şükela:  tümü | bugün
  • seçimlerde tüm seçmenlere postalanan, nerde, hangi sandıkta oy vereceğimizi belirten belge
  • üzerinde ekstradan bir de oy kullanılacak yerin tam adresi bulunsa ne güzel olurdu dediğim mavi çerçeve içine siyah font kullanılarak yazılmış kağıt parçası.
  • kağıdı ulaşmayanlar http://www.ysk.gov.tr/ adresinden tc kimlik no'su girerek bu bilgilere ulaşabilirler. oy kullanırken sandığını biliyorsan yanında bulunması şart değildir.
  • bütün apartmanınkini olduğu gibi aşağı posta kutularının üzerine bırakmışlar tc kimlik numarasından tut da ana adı baba adı ilk soyadına kadar her şey ortada siktiğimin kağıdında. kaç santim olduğunu da yazaydınız amk bir an önce zengin olup bu halktan uzaklaşmak istiyorum yaa yok mu zengin bekar güzel akıllı bi kız beni bu hayattan çekip çıkarsın.
  • ölü vatandaşlar adına çıkartılanlar, ağır cezalık suç delilidir.
  • seçimlerde seçmenlerin yanında bulunması zorunlu mu ?

ekleme: cevaplar için teşekkürler. gerek yokmuş. benim ben olduğumu resmen kanıtlamak yeterliymis.
  • oy verebilmeniz için gerekli yegane şey sizin siz oldugunu kanitlayabileceginiz pasaport, ehliyet veya kimliğinizin yaninizda olmasidir.
    secmen kagidi vb. şeylerin bir hukmu yoktur.
    kendinizi kanitlayin yeter.
  • ysk'nın sitesinden kendinizde basabilirsiniz olmasa da olur da hangi sandık hangi sıra numarası ezberlerseniz iyi olur.
  • dibinde "08/07/2018 pazar günü ikinci oylamanın yapılması halinde de geçerlidir." diye bir not var. ysk da seçim ilk turda bitmez diye düşünüyor herhal.