şükela:  tümü | bugün
  • bugün bir arkadaşımın bana söylediği ve yaşadığı bir olayı aktarmak istedim. her yerde böyle mi bilmiyorum çünkü bizim seçmen kağıdımız eve geldi. siz de kendi muhtarlıklarınıza sorarsanız iyi olur.

arkadaşım istanbul fenerbahçe’de oturuyor ve ve seçmen kağıdı gelmediği için bugün mahallesindeki muhtarlığa gitmiş. kağıdın henüz gelmediğini ve almak istediğini söylemiş. muhtar yüksek seçim kurulu’nun bu sene böyle olmasını istediğini ve seçmen kağıtlarını eve göndermediklerini, seçmenlerin gelip kendilerinin alması gerektiğini, birçok kişinin durumdan haberi olmadığı için halen kağıtları beklediğini ve bununla ilgili etraftaki market ve fırınlara duyuru astıklarını söylemiş.

yukarıda da dediğim gibi arkadaşımın aktardığı bir durum. o bölgeye mi özgü yoksa genelde böyle bir uygulama var mı bilmiyorum. benim kağıdım geldi. sizinkiler henüz gelmemişse muhtarlıklarda bekliyor olabilir. her ihtimale karşı sormakta fayda var, sona kalıp sıkıntı duymayın. eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa bu giriyi düzenlerim.

edit 1: yine fenerbahçe’de oturan bir yazar arkadaş seçmen kağıdının kapısına bırakıldığını söyledi. bu durumda muhtemelen o mahallenin muhtarının bok yemesi bu. malum bizde cehalet çok, işgüzarlık çok. kendi kendine de bu sonuca varmış olabilir adam. yine de böyle bir adama denk gelme ihtimaline karşı dikkatli olmakta fayda var.
  • bizim muhtar kapıya bırakmış.
  • oy kullanmak için seçmen kağıdı gerekli olmadığından sıkıntı yaratmayacak bir durum. ysk'nin sitesinden sandık numaranızı öğrenip o sandığa kimliğinizle gitmeniz yeterli. zaten seçmen kağıdında da okul adı ve sandık numarası yazıyor, başka bir numarası yok. bizim burada site yönetimine teslim edilmiş.