• babaannemin daha öncelerden sektirmeden oy kullandığı halde son iki seçimdir başına gelen hadisedir. bende bugün baya nasıl olmaz sen şimdi öldü mü gözüküyorsun,böyle saçma şey olur mu diyerek işlere girişmeye kalktım. ama öldü gözükse devlet hastanelerinden yararlanamaz veya herhangi bir kurumdan yararlanamaz diyerek o seçeneği kafamdan eledim. sanırım kaymakamlığa ya da nüfus müdürlüğüne gitmem gerekiyor. şimdi bu kadar uğraştıktan sonra babaaanne hangi partiye oy vereceksin ona göre diye şakalaşmayı da ihmal etmedim. kadın bir anda ciddileşti, benim vatandaşlık hakkımı işine gelmiyorsa engelleyecek misin sıpa diyerek karşılık verdi.yerine gelince politik cevaplar vermeyi de biliyor süper babaannem.
    edit:27 ocak'ta sonmuş kaçırmışım.
  • yıllar önce köylerin mahalle olarak büyük şehir belediyelerine bağlanması sonucunda benim de başıma gelen durum.

seçmen kaydını sorguluyorum, yok.

sonra e-devlet üzerine girince fark ettim ki kimliğim ile ilgili bilgiler değişmiş. mahalle - köy değişirken sıra no gibi bilgiler de değişmiş. hala elimdeki eski kimlik bilgileri ile sorgulama yaptığım için seçmen kaydında gözükmemiş.

sorgulama ile sonuç elde edemiyorsanız e-devlet üzerinden girip güncel kimlik bilgilerinizi sorgulamanızda yarar var.
hesabın var mı? giriş yap