şükela:  tümü | bugün
  • californication'ın 4x03'ünde çalarak, yine, yeniden yerle yeksan etmiş parça. bu kadar iyi soundtrack seçimi yapılan başka dizi görmedim, yok.
  • düzgün bir dille anlatıldığı takdirde insanı her şeye inandırabilirsiniz. ama bazen anlatırken kelimeler yetmez. gerekli motivasyona sokmak için bir kaç nota çıkagelir. önemli bir karar verirken, insanın yenilenmeye ihtiyacı varken arka planda çalması gereken şarkıdır. hele ki sonu. o haykırışı duyup da insanın yerinde hala oturuyor oluşu ruhunuzun olmadığı anlamına gelir. diğeri için ise (bkz: white rabbit).
  • house md ile birlikte californication dizisini sevmemin sebeplerinden biridir bu şarkı, bir örneklemesidir... adamlar öyle underground ve güzel şeyler bulup çıkarıyorlar ki kendimi bakir bir koyu keşfetmiş gibi hissediyorum sonra sözlükte aratıyorum bi bakıyorumki benden önce siken çok olmuş, ne bakirliği kalmış ne bişeyi...

ama yine de mükemmel şarkıdır... bir diğer örnekleri için:

(bkz: this night) [house md]

link'i buradadır.

(bkz: passing afternoon) [house md]

link'i buradadır.

(bkz: jesus to a child) [nip/tuck]

link'i buradadır.

bu şarkıyı keşfedip buraya bakacak kadar sevenlerin bunları dinlemesinide isterdim, yazdım ettim. üstünden geçmeyen kalmasın e mi sevgiliz sözlük yazarları?

edit: düzeltme.
  • ne zaman, nerede, hangi moddayken çalarsa çalsın insana ağız burun dalan, çok fena acıtan bir şarkı bu. hızlandıktan sonra ayrı bir boyuta geçiyor.

yenilip yenilip tekrardan başlamak için gerekli bir şarkı.
  • insanın canını yakan, muhteşem bi' californication şarkısı
  • geçenlerde bir anda aklıma gelen şarkı. bu aralar çok fena sardım, sonu hayır olsun.
  • hayat her zaman içinde iki kere yıkanmanın imkansız olduğu dümdüz akan bir nehir değildir. bazen önü tıkanır, gidecek hiçbir yeri kalmaz ve yatak değiştirmek, akacak yeni bir yol bulmak zorunda kalır. bu değişimin, yeni başlangıçların, yıkımın ve inşanın, dibe vurup yeniden yükselmenin nevrotik şarkısıdır second life replay.

hakkında o kadar entry yazılmasına rağmen sözleri yazılmamış ilginç.

i killed myself today
    for second life replay
    i killed myself today

i had too many lives
    i did it to survive
    so i killed myself today

but somehow i'm not dead
    i'm still inside a head
    to testify what's real
    when truth is to believe

i killed myself today
    for second life replay
    yeah, i killed myself today

i killed myself today
    (i killed myself today)
    for legendary fame
    (for legendary fame)
    i blew myself away

i did it in a crowd
    (killed myself today)
    the echo was about
    (for second life replay)
    the old familiar shame

but somewhere i'll survive
    to make you feel alive
    so you could all reload
    your dreams and all your hopes

i killed myself today
    (i killed myself today)
    for second life replay
    (for second life replay)
    yeah, i had to leave this game

but i'll return tomorrow
    alive to learn again

alive to learn tomorrow
    alive, to learn again.

special thanks to californication and house md.
  • californication'da oyle bir sahnede calar ki uzuntu duyamayacak kadar yakar caninizi. tam her seye yeniden baslamanin imkansiz oldugunu anladiginiz gunlerde ilac gibi gelir. ama bir sorun vardir, henuz ölmemissinizdir ve bunca aci oldurmediyse, oldurecek olani merak eder durursunuz.

eglence olsun diye izledigim dizinin agzima etmesine mi yanayim, her sey tam da duzeliyor derken cikagelen bu melankolik sarkiya mi..? evet artik biliyorum, her sey yeniden boka sarmak icn yoluna girer, eglence olsun diye.