şükela:  tümü | bugün
 • türkcesi "ikinci oğullar".

  bayraklarında kırık bir kılıç bulunur. özgür şehirlerin paralı askerlerinden oluşan bir ordudur. paralı asker oldukları için genelde çok güvenilmemektedir. daha önceki savaşlarında cok büyük galibiyetleri olmasa da ufak tefek zaferler kazanmıslardır.

  komutanları ben plumm'dır. 500 kisilik bir ordudur (ortalama bu rakam degisip duruyor)

  kamp yerlerinde yuvarlar cadırlar kurarlar. kamp yakınında bir yerde zırhlarını tamir etmek icin ayrı bir kücük kamp yeri kurarlar.

  --- spoiler ---

  ileride tyrion lannister ile muhabbetleri olacak sonra anlatırım.

  --- spoiler ---
 • turkcesi "ikinci ogullar"

  game of thrones'ta parali askerlerden olusan bir birligin ismidir. hikayeye gore ailenin en buyuk erkek cocugu tum maddi ve manevi mirasi (mal/mulk, babasina ait unvanlar, aileyi temsil hakki, vs) babasindan devralmakta, ikinci cocuga (ve sonrakilere) zirnik koklatilmamaktadir. yani diger erkek cocuklar uvey evlat muamelesi gormektedirler. bu yuzden belli bir yasa gelince evi terkedip kendi bahtlarini aramak zorundadirlar. bir cogu bu yuzden parali asker olmayi secip bu birlige katilmaktadirlar.
 • maalesef jackie boy'un oğulları abel ile thomas'ın büyüyüp, sons of anarchy'nin başına geçtikleri dizinin adı değildir.