şükela:  tümü | bugün
 • apogee'nin platform oyunlarından birisi. üç episode'dur, üç ayrı adaya gidip her bölümde birer çanak yok ettikten sonra son bölümden bir şey çalınır.
 • ismine sadık radyo.detektiflerin ve kendini dedektif hissedenlerin radyosu.aniden, ismini aldılar yerine bir numara verdiler diyen bir parçayla karşılaşabilirsiniz, parça aralarında her zaman detektif filmlerinden replikler vardır.bence soma fm in en kişilik sahibi ve monotonluktan uzak radyosu*, kıymeti bilinmeli...
 • populer bir encrypting yazılımı.
 • 1936 yapımı bir alfred hitchcock filmi. üstadın favori konusu gizli ajanlığı içerse de filmografisinin zayıf halkalarından.
  devlet tarafından ölü olarak gösterilen bir askere isviçre'ye gitmesi ve gizli bir ajan olarak bilgi alması görevi verilir. bir de işin içine komik ve salak bir ajan karakteri olan the general girince film iyice cıvımaya başlar. açıkçası ben bu karakterin filmdeki rolünü çözemedim. üstada da soramayız artık, kendisi bizi yukarıdan takip ediyordur. filmin kötü yanı aceleye getirilmiş gibi anlatılan konusu. karakterlerin davranış sebepleri, olayların gelişimi derken "o niye onu yaptı, bu şunu nerden tanıyor" gibi sorularla filmin sonu geliveriyor. finali de açıkçası gereksiz bir şekilde bağlanınca film bünyede ekşi bir tat bırakıyor. başroldeki john gielgud amcam ise zaman zaman atatürk'ü zaman zaman da liam neeson'u anımsatan bir yüze sahipmiş. linklerden de görebilirsiniz:

  http://img207.imageshack.us/…07/9162/bscap0006b.jpg
  http://img207.imageshack.us/…07/6946/bscap0005h.jpg
  http://img207.imageshack.us/…/4530/bscap0009jia.jpg
 • hikayesi averaj üstü olmasına ragmen açık bi senaryo zafiyeti yaşıyor, bu bir. oldu bittinin haddi hesabı yok, 1 saat 25 dakkaya en fazla bu kadar. ikincisi, saglam militarist. ona da zamanın ruhu diye ses çıkarmıyorum. artılara geçeyim, peter lorre, the general, 1. diyalogları hitchcock standartlarında, ikiye yazıyorum, akıyor, gidiyor. uzatmayayım, maç burada bitsin, dostluk kazansın. önemli pozisyonlara geçelim: şu kalabalık mekanlardan alarmı devreye sokarak kaçma olayı ilk bu filmde yapılmış olabilir, arşiv taraması gerekiyor. sonra oyuncak lokomotif olayında yönetmen ofsayta düşmüş, kaybolan hatunla ögrenmiş üstat bu oyuncak mevzuunu belli. özetle arada derede bi hitchcock işi, izlemeyeni dövmeyecekler.
 • soma fm'in en eski ve en harika kanallarından birisi. aradaki ajan replikleri olsun, gizemli parça seçimleri olsun, insana hayatı harbiden gizli ajan tadında yaşatıyor. kanalın tagline'ı her zamanki gibi süper: "the soundtrack for your stylish, mysterious, dangerous life. for spys and p.i.'s too!"
 • (bkz: #24793174)
 • the backyardigans'in 1. sezon 5. bolumunde calan ve hastalik derecesinde dile dolanan parca. shh! shh! secret!

  sh sh secret
  sh sh secret agent
  sh sh secret
  sh sh secret agent

  a secret agent
  on a secret mission
  a secret agent
  slides into position

  i'm secret agent smooth
  and i'm secret agent sly
  and i spy what i spy
  with my secret agent eye

  we do what we do
  and we don't ask permission
  we secret agents
  on a secret mission

  sh sh secret
  sh sh secret agent
  sh sh secret
  sh sh secret agent
 • --- spoiler ---

  1936 tarihli, birleşik krallık yapımı ve gizem-gerilim türlerindeki alfred hitchcock filmi. joseph conrad'ın ünlü romanı the secret agent ile karıştırılmamalıdır. hitchcock bu romanı da sinemaya uyarlamıştır, ancak o filmin adı sabotage'dır ve onu da hitchcock aynı yılda (1936) çekmiştir. bu film ise, w. somerset maugham'ın ashenden or the british agent kitabındaki iki hikâyeden uyarlanmıştır. john gielgud'un başrolde olduğu bu film, aslına bakılırsa ileride james bond filmlerine kaynaklık edecek birçok senaryo öğesini barındırmaktadır; casino sahneleri, teşkilat başkanı r karakteri, ölmüş gibi gözükerek kimlik değiştirmek vs. gibi. peter lorre, madeleine carroll ve robert young filmin diğer önemli oyuncularıdır. özellikle peter lorre, aksanı ve performansıyla dikkat çekmektedir. ancak film, hitchcook fimografisinin en vasat işlerinden birisidir. 86 dakikalık filmi internetten izlemek de mümkündür. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,5/10.

  konusu
  1936 yapımı bu hitchcock filminde, birinci dünya savaşı sürerken, 3 ingiliz ajanı, gizemli bir alman casusuna suikast düzenlemek üzere tutulur. bunlardan ikisi zamanla görevleri ve vicdanları arasında çatışmaya girerler, duygusal bir çıkmaza sürüklenirler.

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt0028231/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…/secret_agent_(1936_film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=vjlorwhebtu

  full film - https://www.youtube.com/watch?v=pamtfb0fowm

  --- spoiler ---
 • küçük yaşta oynarken ajan karakteri oyun ekranındaki aşırı dandik sprite'ı yüzünden barney flintstone sandığım oyun **. oyunun ana ekranında gri takım elbise ve siyah ayakkabılar giyen adam* niye oyunun içinde bakır rengi bir üst ve beyaz botlar giyiyor hala anlamadım.