şükela:  tümü | bugün
 • ingilizceye boy missing olarak çevrilen yeni bir ispanya yapımı gerilim filmi. izleyiciyi twist manyağı yapıyor. bu nedenle izlenmeyi hakediyor.

  konusu: ünlü zengin bir kadın avukatın sağır ve dilsiz oğlu kaçırılır. daha sonra çocuk kendini kaçıranı teşhis eder. polis ise delil yetersizliğinden dolayı bu adamı serbest bırakır. bundan sonra üst üste talihsiz olaylar başlar.

  el cuerpo kadar dehşet olmasa da çok sürükleyici.
 • kayıp çocuk, ispanyol gerilim filmi. laf olsun diye izleyip sarpa saran olaylar karşısında etkilendiğim, film.
  filmin sonunda vay anam vay neler dönmüş serhat ya oluyorsunuz.
 • yorumlardan ötürü merak edip izlemeyi düşündüğüm film.
 • bir ispanyol, bir oriol paulo klasiği olan yalnız oriol paulo'nun bu defa senarist olarak karşımıza çıktığı 2016 filmi. imdb puanına aldanmayın asla, kesinlikle size aradığınız twist, aradığınız sürpriz son hazzını yaşatacaktır. el cuerpo, contratiempo, los ojos de julia gibi ispanyol şaheserlerini sevdiyseniz bunu da mutlaka seveceksinizdir.

  ispanyol sinemasının en güzel özelliklerinden biri de, gereğinden fazla filmi uzatmayarak ortalama 1,5 saatte istediği gizem, gerilim ve keyfi yansıtabilmesidir. bu filmde de onu göreceksiniz. iyi seyirler.
 • psikoloji, dram kasmam direkt twiste boğarım buraları konulu tipik ispanyol gerilimi. guzel vakit gecirtiyor. akici. eğlencelik.

  --- spoiler ---

  anlamadigim tek sey. cinayete azmettirmekten tutuklanmak uzere olan avukat teyze cinayet olmadigini ogrendikten sonra neden sevinmek yerine ofke dolu büyük bir tepki verdi? zaten 6 milyonu vermis ve cesetle yakalanmak uzereydin. 6 milyon gitti belki ama sagir oglunu yanliz birakip hapse gitmekten kurtuldun en azindan. sohretini kurtardin. elin ekmek tutuyor ne de olsa.

  bir de alba'ya ne oldu yaw kadini ne aradi ne sordu.
  --- spoiler ---
 • oriol paulonun vasat filmi. el cuerpo ve contratiempo bu adamın zirvesi olduğu için diğer filmlerinde aynı zevki vermiyor.

  jose coronado için izlenebiliritesi hala var tabi. 7/10 hocam.
 • genel itibarıyla izlenirliği olan ancak oriol paulo gibi bir isme göreyetersiz bulduğum ispanyol filmi. bir kaç mantık hatasına rağmen kendini izlettiriyor. finalini ise biraz klişe buldum.
 • oriol paulo'nun yazdığı ama çekmediği fazlasıyla belli olan film.
  ben beğenmedim, hatta sıkıldım, uykum geldi.
 • kesinlikle underrated.

  izleyin sıkılmayacaksınız. akıcı ve merak uyandırıcı zeka dolu ispanyol filmi.
 • netflix'de 'kayıp çocuk' adıyla denk geldiğim, izlenesi ispanyol yapımı filmlerden biri. yönetmen koltuğunda, 2006'daki cannes film festivali'nde 'dönüş' filmiyle en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmış blanca portillo var. film hanya ile başlayıp, konya ile biten cinsten*. izlerken işaret dili öğrenmenin zorunlu hale gelmesi gerektiğini düşünmedim değil. köpek dövüşü sahnesi de ilginçti. çocukların acımasızlığına dikkat çekip, eski eşi tarafından oyuna getirilen ünlü bir avukatın hikayesi ile son buluyor. karakterlerin hiçbirini albenisi olan oyuncular canlandırmamış, tipsizlik abidesi gibi film, yarısında 180 derece bambaşka bir mecrada yol alıyor. gözden çıkaracağınız 1.5 saat varsa, neden olmasın? 6/10.
hesabın var mı? giriş yap