şükela:  tümü | bugün
 • ingilizceye boy missing olarak çevrilen yeni bir ispanya yapımı gerilim filmi. izleyiciyi twist manyağı yapıyor. bu nedenle izlenmeyi hakediyor.

  konusu: ünlü zengin bir kadın avukatın sağır ve dilsiz oğlu kaçırılır. daha sonra çocuk kendini kaçıranı teşhis eder. polis ise delil yetersizliğinden dolayı bu adamı serbest bırakır. bundan sonra üst üste talihsiz olaylar başlar.

  el cuerpo kadar dehşet olmasa da çok sürükleyici.
 • kayıp çocuk, ispanyol gerilim filmi. laf olsun diye izleyip sarpa saran olaylar karşısında etkilendiğim, film.
  filmin sonunda vay anam vay neler dönmüş serhat ya oluyorsunuz.
 • başarılı bir ispanyol filmi.
 • izlerken sıkıldığım ama sonunun nasıl bağlandığını da merak ettiğim filmdir. izleyen bir arkadaş sonunu anlatırsa sevinirim.
 • yorumlardan ötürü merak edip izlemeyi düşündüğüm film.
 • bir ispanyol, bir oriol paulo klasiği olan yalnız oriol paulo'nun bu defa senarist olarak karşımıza çıktığı 2016 filmi. imdb puanına aldanmayın asla, kesinlikle size aradığınız twist, aradığınız sürpriz son hazzını yaşatacaktır. el cuerpo, contratiempo, los ojos de julia gibi ispanyol şaheserlerini sevdiyseniz bunu da mutlaka seveceksinizdir.

  ispanyol sinemasının en güzel özelliklerinden biri de, gereğinden fazla filmi uzatmayarak ortalama 1,5 saatte istediği gizem, gerilim ve keyfi yansıtabilmesidir. bu filmde de onu göreceksiniz. iyi seyirler.
 • psikoloji, dram kasmam direkt twiste boğarım buraları konulu tipik ispanyol gerilimi. guzel vakit gecirtiyor. akici. eğlencelik.

  --- spoiler ---

  anlamadigim tek sey. cinayete azmettirmekten tutuklanmak uzere olan avukat teyze cinayet olmadigini ogrendikten sonra neden sevinmek yerine ofke dolu büyük bir tepki verdi? zaten 6 milyonu vermis ve cesetle yakalanmak uzereydin. 6 milyon gitti belki ama sagir oglunu yanliz birakip hapse gitmekten kurtuldun en azindan. sohretini kurtardin. elin ekmek tutuyor ne de olsa.

  bir de alba'ya ne oldu yaw kadini ne aradi ne sordu.
  --- spoiler ---
 • oriol paulonun vasat filmi. el cuerpo ve contratiempo bu adamın zirvesi olduğu için diğer filmlerinde aynı zevki vermiyor.

  jose coronado için izlenebiliritesi hala var tabi. 7/10 hocam.
 • genel itibarıyla izlenirliği olan ancak oriol paulo gibi bir isme göreyetersiz bulduğum ispanyol filmi. bir kaç mantık hatasına rağmen kendini izlettiriyor. finalini ise biraz klişe buldum.
 • saçma ama akıcı film.

  --- spoiler ---

  izlemediysen okumasana lan göt!

  çocuğun babası olan herif böyle mükemmel bir planı altyapıyı kurup

  belki benim bir çocuğum olmuştur,
  bu çocuğum büyür ilerde buna okulda piçler musallat olur,
  olur ya bu çocuk çok pısırıktır annesine bunu söyleyemez,
  olur ya onun yerine tesadüfen eski bir suçluya iftira atar,
  olur ya 10 yıldır arayıp sormayan karım bana gelir
  olur ya bizi bu heriften kurtar der
  vs. vs.....

  diye hazır mı tuttu?

  --- spoiler ---