şükela:  tümü | bugün
 • akşam akşam bilgisayarımın anasını ağlatan sahte yazılım. nerden geldi, ne zaman bilgisayarıma girdi bilmiyorum ama, bilgisayardan kaldırana kadar canım çıktı.

  -birden "security shield programının indirimi tamamlandı" gibi bir uyarı çıktı karşıma. olay da bundan sonra başladı. bilgisayarım ne komut versem kitleniyor, hemen bu sahte security devreye girip "bla bla bla algılandı silelim" diyor. program ekle-kaldır'dan da gözükmeyen bir şey bu.
  - appdata/local komutlarından saçma sapan ".exe" uzantılı dosyayı buldum, silmeye çalıştım ama yine kitledi bilgisayarımı.
  - en sonunda görev yöneticisinden aynı ".exe" uzantılı işlemi kaldırdım ve anca öyle kendine geldi bilgisayarım.

  şimdi internetten baktım da, başkalarının da baya canını sıkmış bu şerefsiz şey. aklınızda bulunsun ahali.
 • insanın sinirlerini zıplatan, orospu çocuğu yazılım. en kısa yoldan çözümünü anlatayım.

  http://www.malwarebytes.org/mbam-download-exe.php adresinden programımızı indiriyoruz.

  tarama yaptırdıktan sonra, bulunan tehditleri sildirip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
 • ailemizin unsecurity shield'ı olmuş, sevimsiz sahte antivirüs programı-virüsün ta kendisi. nereden bulaştığı bilinmemekle beraber, kökeninin eski mısır'a dayandığı varsayılmaktadır. command prompt'ta olay yerine intikal edip bu pek arsız yazılımın adını tespit edip yine komutla silmeye çalıştımsa da yüzsüz program, kendi kendini tekrar açarak bir de üstüne bilgisayarı taramaya başlamakla cevap vermiştir. ne yapacağızı bilememekte, beklemekteyiz. göreceğiz...
 • esetciğimin bir restart ile ortadan kaldırdığı zübük şey. eğer eset kullanıyorsanız hemen restart atın. sistem başlangıcında bulup kaldırıyor. çocuğum olursa adını eset koyacağım bu gidişle.
 • ben, bu virüsü, hiç takılmadığım ve virüslere karşı da açık göz olup hiçbir bağlantıya tıklamadığım facebook'tan kaptım. evet, her şeye rağmen bunu başardım!!

  eset'im engelledi güya bu kötü niyetli yazılımı ama bir kaç saat sonra tarayıcılarımdan internete girdiğimde beni google'ın hollanda sayfasına yönlendirmeye başladı. hemen ardından eset'le tarama yaptım ama maalesef virüsü bulamadı.

  sonra karşıma security shield diye bir şey çıktı. kendi kendine tarama yaptı ve trojan bulduk bilmem ne bulduk diye önüme bir liste koydu. hayatımda böylesine geri zekalıca hazırlanmış bir virüs daha görmedim arkadaş. bir de insanın elini kolunu bağlıyor. tarayıcya da giremiyorsun ki nasıl temizleyeceğini bulasın.

  çok sinirlendim ve ciddi ciddi küfür ederek senin ananı sikicem lan göreceksin dedim programa. reset attım bilgisayara ve açılır açılmaz canım eset'im zararlı yazılımı bulup temizlediğini söyledi ama ben güvenemedim ve combofix diye bir program yükledim pc'ye. o da tarama yaptı ve ttnet'in akıllı çubuğunu sildi. bir şey demedim ben de. zaten bir işime yaramıyordu.

  şimdilik virüs kalmadığını düşünüyorum bilgisayarımda çünkü bilgisayar aşırı hızlandı. çok mutluyum. combofix'i de çalıştır'dan combofix /uninstall yazarak sildim. başka türlü silinmiyor meret.