• kopya kullanıcılarının başını ağrıttığı gibi adam gibi parasını verip oyun alan insanların da başını ağrıtmaya başlamıştır. mesela bioshock'ın orjinal lisanslı sürümünün en fazla 5 kere install edilebiliyor olması da bunun eseridir.
  • windows registry'nin ırzına geçmesi nedeniyle satın aldığınız oyunu kırıp korsan oynamaya yol açabilecek bir "kopya koruma sistemi".

eskiden ne güzeldi: yazılımı satın alır, virüssüz temiz olduğu, teknik desteği vs'sinin varlığı gibi sıcacık hisler ve akabindeki iç rahatlığı eşliğinde tepe tepe kullanırdın.

sonra dongle'lar çıktı. hadi peki dedik, ama dertti bunlar (dongle sorunu nedeniyle lisanslı maya'mı kırıp kullandığımı bilirim). sonra securom'du, rootkit'li hedeydi gibi kopya korumalar çıktı, mertlik kalmadı.

sonuç?
    ya paşa paşa oyununuzu ps3'te xbox 360'ta oynayın veya electronic arts (ea) gibi bu tür belaltı kündelere giren hıyarlara para kaptırmayın.
  • sony dadc tarafindan geli$tirilmi$ cd tabanli kopya koruma sistemi..
  • şimdi bu sistem bana diyor ki, " kardeşim 4 makinadan fazlasına kuramazsın bu oyunu." peki ben bunu steam'den aldım, format atmak istedim oyunun yedeğini aldım formattan sonra tekrar kurdum. ben bu oyunu 4 format sonrasında bir daha kuramıyor muyum yani?
  • (bkz: gamecopyworld)
  • nitekim başımızı ağrıtmaya başlamışlardır, bioshock'un çıkalı on gün olduğu halde kırılamamamış olmasının baş müsebbibidir bu arkadaş.
    parayı bastırıp steam'den satın almayı düşünüyorum şahsen.
hesabın var mı? giriş yap