• turkiye'de cazi anlatmak, ogretmek ve sevdirmek icin en cok calisan insanlardan biri... bu sene acik radyo program portfoyune "bu simdi caz mi?" adli programi da ekleyerek hem caz dinlemeye yeni baslayanlara hem de cazseverlere sukela bilgiler vermeye devam etmektedir. cok severiz kendisini...
  • yıllar yılıdır açık radyo'da esintiler programını yapan caz programcısı. akademik tarafını bilmiyorum. konusuna ve çağırırsa konuklarına hakim, ele aldığı birini süpürmeyi seven, konuşması hafifçe soğuk gibi gelen, gene de içten hissettiren biridir. bugün 5 haziran 2018 akşamı brad mehldau konser kayıtlarından albüm ile gitmekte. brad mehldau'nun radiohead hayranı olduğunu öğreniyoruz.
  • açık radyo'da her salı 23:00'de yayınlanan "esintiler" adlı programı hazırlayıp, sunan ve jazz dergisi'ne yazılar yazan caz gönüllüsü.

kendi ağzından özgeçmişi:

orta okulu avusturya lisesi'nde, liseyi robert kolej'de okudum. boğaziçi üniversitesi işletme bölümü'nü bitirdikten sonra louisiana state university'de işletme alanında yüksek lisans yaptım.

mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin pazarlama departmanı'nda öğretim üyesi olarak görev aldım. eczacıbaşı-sanipak'ta ürün sorumlusu olarak başladığım profesyonel çalışma hayatına, procter & gamble'da ürün müdürü ve mudo/chevignon'da genel müdür yardımcısı olarak devam ettim. 7 sene futureprints a.ş.’nin kurucu ortağı olarak yönetim kurulu üyeliği'ni sürdürdüm.

mayıs 1996’dan beri haftada bir açık radyo’da yayımlanmakta olan “esintiler” isimli programım, "jazz dergisi" ve "andante" klasik müzik dergilerine yazdığım yazılarım amatörce bir heyecanla devam ettirdiğim, hayatıma zenginlik katan, değer verdiğim uğraşlarımdır.

müziğin yanısıra, bilgisayar ve felsefeye ilgi duyarım, araştırma-severliğim ve değişik kültürlere olan merakımdan yolculuklarım hiç bitmez.
  • cazdan keyif üstüne keyif almayı öğreten çok ama çok sevimli kadın.
    konserlerde gözüm arıyor kendisini hep (biraz miyobum, görememiş olabilirim).
  • mezun olduğum dönem, artık yeter programa uysa da uymasa da alacağım diyerek, dersi jazz apreciation 'ı aldım. dersler çok güzel, çok iyi geçiyor... seda hanım gerçekten de öğretiyor, iyi ki almışım diyorsunuz taa ki ilk midterm'e kadar, benim dışında dersi alan üç kişi daha tanıyorum: dd, dc, withdraw ve fail. ya biz yeteneksiziz, ya ikinci dönemki dersi birincisini almadan zor oluyor ya da bu kadın biraz fazla zorluyor. mezun olurken kalır mıyım diye düşündüğüm tek ders buydu, dc'yi görünce havalara uçtum.

ama şu varki, ben cazı bu kadınla beraber sevdim, bu sene onun dersinde tanıştığım brad mehldau, avishai cohen konserlerine gittim, keith jarret'a gün sayıyorum. john coltrane , mahavishnu, est... eskiden kendilerini sadece bilirdim, şimdi gerçekten de cazı "appreciate" ediyorum artık. o yüzden dersten bıraksaydı da sorun değil. benim hayatıma böyle bir şey kattığı için kendisini çok seviyorum
  • boğaziçi üniversitesinde 'jazz appreciation' dersi veren birikimli, tatlı, sevilesi bir hocadır kendisi. sanırım beş yıl kadar önce profesyonel iş hayatına son verip tam zamanlı olarak cazla uğraşmaya başlamıştır. bilgi üniversitesinde de dersler vermiştir, esintiler programı dinlenesidir. bi de çok güzel gözleri vardır kendisinin, her daim parlar.
hesabın var mı? giriş yap