• belly dancer şarkısını açarken jalebi baby, ya el yelil tarzı bir halt çıkacak sanıyordum. bomba gibi r&b parçası çıktı.
  • ilk teklisi 10:50 ile zihnimize sağlam bir şekilde kazınmıştı seda erciyes. yeni parçası başa sarıp dur da en az onun kadar dile dolanıp bağımlılık yaratmaya muktedir. buradan dinlemek mümkün.

ha bir de buradan bir röportajını da okuyabilirsiniz.
  • https://www.youtube.com/watch?v=0lh8nlwjzus

bu neee? türkiye'de böyle işler yapan insanlar var mı ya? efsane ötesi bir şarkıya ve klibe ve konsepte imza atmış.

allahım bu tarz nedir? lo-fi hiphop mı? aşşırı chill ben çok beğendim. klip de çok güzel olmuş açıkçası.

aşağıda da oyununu yapmışlar bi de. keşke bütün bağımsız müzik yapanlar böyle konseptler oluşturabilse.
    https://ucak.afterwork.house/
  • oyun yazılımları yapan bir şirkette çalışıyormuş, müziğine kaynağı oradan sağladığını söylemiş bir ropörtajında.
  • şarkısını dinlemedim varlığından da insta keşfet sayesinde haberdar oldum. güzel kadın.
  • uçak isimli parçasını ortamlara salmış sanatçı.

şarkı cidden uçuyor, türkçe örneği çok olmayan bir alanda müzik yapmak kolay değil. millet alışmış ingilizce'ye, tırmalar kulağını, kılçıklı fasulye tadı verir normalde. altyapı da çok çok iyi, güzel işlenmiş çok güzel tatlar var içinde.

klip zaten... ne diyeceğiz bilemiyorum. her seferinde üstüne 3 kat daha çıkıyolar işin. bir de oyununu falan yapmışlar, klipteki evrende dolaşıyosunuz. interaktiflik zaten her şeyin geleceği şu an, belli ki kafası açık bir sanatçı. 30 senedir aynı 4 akorla "müzik" yapan insanlardan kat be kat kaliteli işler çıkarıyor haliyle.

bence seda türkiye'de özgün sanatçıları desteklememiz gerektiğinin en güzel örneklerinden. sanatta para sorunu aşılsa kim bilir neler çıkacak daha.
  • belly dancer mmh.
  • dilimizde dinlemeye alışık olmadığımız bir iş yapan sanatçı.

r&b sularında yüzüyor. türkçe yapmakta da hiç tereddütü yok açıkçası ve bunu oldukça rahat, eğreti durmadan yapabiliyor. şarkılarda belirli kalıpları kullanıyor ama bu beni rahatsız etmedi. bas tonu olarak sub'ı bol baslar, lo-fi chill gitarların 7'li akorları, bir-iki şarkıda ( yarım yamalak nota bilgimle ne haddimeyse) minörden majöre dönüş gibi hoşuma giden güzel hareketleri var.

ne diyelim, yolu açık olsun.
  • basa sarip dur sarkisini adi gibi basa sarip durdugum sanatci
  • itü kontrol ve otomasyon muhendisligi mezunu hem güzel hem yetenekli müzisyen. 10.50 sarkisini loopta dinliyor kafamda ona klipler cekiyorum. sarkilari moduma cok uyuyor. maalesef?
    daha nasıl anlatırım beni arama

imla vesilesiyle edit giriyorum. umarım bir gün canlı dinleme fırsatım olur kendisini
hesabın var mı? giriş yap