şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi öğretim üyesi. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunu, oldukça başarılı iki kitaba imza atmış, güler yüzlü, güzel, güçlü ve geleceği parlak akademisyen. kendisi iyi bir feminist olup, siyasal bilgiler fakültesi öğrencileri için büyük bir şanstır.
  • öğrencilerine salt, kuru ve insan ruhunun coşkusunu emip alan* bir klasik hukuk öğretisini sunmayan; siyasal bilimlerde zaruri halde olan bir toplumsal gerçekçilik ile öğrencilerinin zihnini tatmin eden akademisyen kişi.

    ayrıca öğrencilerine -iyi derecede olan isim hafızası sayesinde- adlarıyla hitap ederek onların gönüllerinde yer edinmiştir*.
  • tatlı bir insan. isim hafızasının iyi olduğu belirtilmiş ama bu ilginizi çeken ilk şey olmayacaktır illa ki. kadın akademisyenlerin, en azından benim gördüklerimin bir çoğunun feminist olması dolayısıyla bunun üzerinde durmayacağım, ama toplumsal cinsiyet kavramının derste bir şekilde değerlendirilmesi, konuşulması hoşuma gitmiştir, bunu da söylemeden geçemeyeceğim.

    velhasılı kendisi fmv ışık üniversitesi'nde de, fundamentals of law derslerini vermeye başlamıştır yarı zamanlı olarak bahar döneminden itibaren.

    kendisine başarılar ve iyi dersler diliyor, ekşisözlük ve özellikle ssg'ye bana bu kalpleri kadar beyaz sayfayı ayırdıkları için teşekkür ediyorum.
  • istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde hukuka giriş dersi veren iyi mi iyi, nazik mi nazik süper bir hoca. derse iki günde sadece üç saat uyumuş olarak gelen bir öğrenciyi* bile anlattığı derse bağlayacak, o öğrenciyi dersin içine çekebilecek kadar iyi ders anlatır kendisi. ikinci dönemde anayasa hukuku dersini onun vermediğini öğrenmek şahsımı derinden yaralamıştır.