şükela:  tümü | bugün
  • hafta sonu yayınlanan bölümde seda bacı bir açıklama yaptı. yaparken utandı mı emin değilim.

dördü toplanıp bir öğrencinin eğitim giderini karşılayacaklarmış. evet evet tam olarak dördü birlikte bir (rakamla1) öğrenci okutacak.
    birader sen yalnızca şu programdan milyonlar kazanıyorsun. reklamlar yılbaşları bayramlar seyranlar zaten milyonluksun amk. ne biliim bizim bakkal murtaza efendi, kebapçı memed emmi filan toplanıp okutsa tamam da size noluyor.

zaten halihazırda kişi başı 10 öğrenci okutacak güçtesin. okutuyor musun bilmem beni de ilgilendirmez. ama çıkıp ekranda ‘ biz hepimiz toplanıp bir öğrenci okutacağız‘ dersen adama siktir ordan derler. prim de bir yere kadar.

murat ve beyaz da böyle küçük hesaplara girdiyse vah vah. seda hepsini bozdu sanırım. samimiyetsiz ibneler.
  • kurbanlık danaya giriyorlar hissiyatı verdiren yardımdır.
  • toplumun gözünde iyi niyet elçileri olacaklarını sanıyorlar fakat daha komik durumlara düşüyorlar. çünkü artık herkes kimin ne kadar kazandığını, gerçekte ne kadar yardım ettiğini biliyor. artık "yardım yapıyormuş gibi" gözükmek sökmüyor bu yüzden, gerçekten toplum yararına çalışanların değeri artıyor. dünyada bu içgörüden dolayı sosyal girişimcilik isimli markalar girdi hayatımıza (şarkıcıların veya ünlülerin de birer marka olduğunu düşünürek bu örneği veriyorum).
    medya patronlukları bitiyor artık, ne olursa olsun bu insanları görmek zorunda olmayacağımız bir dünyada, bırakın, ses etmeyin. çürüyerek bu gibi aptallıkları yüzünden bitiyorlar kökten zamanla yok olacaklar. toplumumuz biraz daha duyarlı olsa çoktan bitmişlerdi ama neyse, orası bambaşka bir sorun...
  • annem babam bu adamlara oranla kat kat daha az kazanmasına rağmen 2 kişinin eğitim süresince olan bütün masraflarını karşıladı ve çydd üzerinden de onlarca diğer öğrenciye destek oldu. öğrenciler dışında kimse de bilmez.

bu adamlara alkış tutacak malların kafasına sıçayım.
  • bugün de başkaları adına utandık çok şükür.
  • ben bunların okutacağı çocuğun yerinde olsam her hafta birini arar 15-20'şer bin tırtıklardım.
    onlar olayı fark edene kadar işimi kuracak sermeyeyi toparlamış olurdum.
  • görme engelli bir kızımız programa çıkıp murat boz'la şarkı söyleme dileğini gerçekleştiriyor, acun kıramamış kendisini hemen ilgilenmiş falan, oraya kadar sorun yok, ne güzel.
    sonra ne tesadüfki dört jüri aralarında konuşmuş yılbaşı çekimlerinde, bir öğrenciye burs vermek istemişler. ama verecek kimseyi bulamamışlar, bir ay sonra kız gelmiş programa bla bla bla, allahın işine bak. hayır tvden duyurmasan insanların aklına 10 senedir oradasın yeni mi aklına geldi öğrenci okutmak sorusu gelmeyecek, neyin reklamını yapıyorsun?
    reyting uğruna her değeri basamak yapmaya, kullanmaya alışık acun'un bonus kazanma çabası.
  • 4 yanlış 1 doğruyu getirmiş!
  • eğer izin verirlerse ben de onlara destek olmak için yardım yapmaya aralarına katılmaya hazırım. seda murat hadise beyaz ve sutlabi diye neden olmasın. hem sevabımız artar hem de kişi başına düşen yük azalır hem de belki hadisenin memişlerini yakından görme imkanımız olur. neden olmasın?
  • https://www.marketwatch.com/…fire-relief-2020-01-13

sanirim jeff bezos dordunden daha da kotu