şükela:  tümü | bugün
 • ablası saadet özen'le twitter ana sayfamı zenginleştiren değerli insanlardan.
 • tarihçi ve şehir bilimcisi değildir. şehir bilimi diye bir bilim de yoktur. öncelikle tanımları doğru kullanalım, burası gurbetteki bartınlılar facebook grubu değil, kutsal bilgi kaynağı.
  kendisi tam bu ülkeye layık so-called entelektüellerden biridir. şehircilik, mimari ve çevre konularında boş boş ahkam kesen ve siyasal islamın modernizmin ardından ikinci silindir olarak şehirlerimizi ezip geçmesini ellerinde çiçeklerle nostalji şarkıları söyleyerek izleyen bir gürûhun yeni üyesidir. bu gibi bombooşşş insanlar çoğunluğu dayanaksız, hurafelere ve varsayımlara dayalı temelsiz önermeleriyle ortada uzman diye dolaşıp kent suçlarına karşı verilecek gerçek bir mücadelenin önünü kesen ve lüzumsuz yer işgal ederek dolanan kalabalıktır. çağrışım isterseniz (bkz: mücella yapıcı). kendisi de ekümenopolis belgeselinde abuk sabuk fikirleriyle yer almıştı. şehir plancısı veya şehircilik alanında herhangi bir akademik unvan sahibi olmamasına karşın mimarlar odası ? istanbul şube başkanı sıfatıyla sağda solda yerli yersiz atıp tutar.
  seda hanıma dönecek olursak, renkli ahşap cephe fotoğraflarıyla pinterest yerine twitter'da yer aldığından beri kazandığı niteliksiz takipçi kitlesini dün tartışmaya girdiği bir araştırma görevlisini linç ettirmek için kullanmış, okulundan attırmaya kadar uğraşmıştır. ve tam da tahmin edildiği üzere bu ülkeye yakışan boş insanlardan istediği desteği almıştır. kendisi hakkında müsait bir vakitte daha 'derinlikli' bir yazı yazmayı plânlıyordum, şimdilik bu yetsin.
 • twitter camiasinin yakinadan tanidigi restorator mimarimiz
 • mimarlık, şehir kültürü ve tarihi, en önemlisi şehir kimliği konusundaki birikimini ve görsel arşivini sosyal medyada kamunun bilgisine sunan mimar. keşke dersaâdet'e belediye reisi olsa.

  hamiş: dahi anlamındaki "de"lerin ayrı yazılması konusundaki hassasiyeti şayan-ı dikkat.
 • ülkenin tektonik durumu ve ekonomisinden bihaber durup durup betonarmeye sallayan mimar bir hanımefendi.
 • mimarlığın arka planındaki iktisadi ilişkilenmeyi bilmeyen, reddeden her mimar gibi sadece imaj satıcısıdır. dolayısıyla da bu halka en az akp'liler kadar zararlıdır. bu hanıma göre muteber mimarlık, kendinden menkul bir görsellikten ibaret. bu nedenle de aslında hem batı ve osmanlı arasındaki sömürgeci ilişkinin, hem de osmanlı'nın kendi içindeki sömürü ilişkilerinin sonucu oluşan sermaye birikiminin ürünü olan o ince işlenmiş yapılar mimarlığın nadide örnekleriyken, doğrudan kamucu ilkelerle inşa edilmiş kent ve yapılar "rezalet"tir. yani bu hanımefendiye göre her insana konut sağlayabiliyor olmak önemsizken, seçkin bir azınlığın sayılı miktardaki özel mülküne müthiş incelikli cepheler yapmak mimarlığın özüdür. böyle bir zihniyetten kime ne yarar gelir?
 • şahsen tanımadığım ama çok nazik, kültürlü bir kadın olduğunu düşündüğüm mimar. özellikle twitter'da yaptığı paylaşımlarla kendine hayran bırakıyor.
 • twitter adresini eşini dostunu övmek üzere kullanan mimar kişisi.
 • işini layığı ile yapan, takibe aldığım ilk günden beridir beğeni ile takdir ettiğim hanımefendi.

  umarım kendisini ülke mimarisi adına karar alıcı olabileceği pozisyonlarda da görürüz. var bir hayalimiz.