şükela:  tümü | bugün soru sor
  • günlük hayatında minimum fiziksel aktivitede bulunan kişi. yani merdivenlerden uzak duran, bakkala giderken bile götünü kaldırıp yürümek yerine arabasıyla giden kişi. tembel kişi. aktif olmayan insan evladı.
  • kalp hastalığı açısından risk grubunda bulunan kişi.
  • az önce bir kız arkadaşımdan duyduğum kelime. neymiş diye baktım. bir de ne göreyim. kız tembel çıktı iyi mi?

halbuki başlarken nasıl havalar, ne edebiyatlar, bi dolu kariyerler falanla başladı. halbuki tembelin alası.

demek ki neymiş? öyle kafanıza göre estirmeyecekmişsiniz. ilk ağızdan itiraf ettiririm. zaten kızdan da güzelim. bak hem erkeğim hem makyajsızım. ona rağmen yanımdaki kadınların güzelliğine gölge düşürüyorum. ayrıca çalışkanım da.

erinmem, üşenmem. ve çok güzel sepetlerim.

(bkz: sepetlemek)
  • ilk başlarda avcılık- toplayıcılık ile uğraşan insanımız tarım ile birlikte sedanter denilen yerleşik yaşama geçmeye başlamıştır.
    sedanter: yerleşik yaşam
  • ekşi sözlükte terbiyesizce konuşan korkak bir doktor. kendisi bir iletime şu mesajı atmış,

''(#81603035) ya arkadaş ne boş adamlarsınız. göz doktorlarının yüzde 98’i bu olayı 6 aydır biliyor ama amerika’da 40 dolar olan suni gözyaşı bizde 40 tl. o da euro kuru 3 tl den kabul edildiği için. ithalatçı firma için bu ne kadar sürdürülebilir? bu durum tamamen ilaç politikası ile ilgili. bunu da mesleğini ilk günkü heyecanıyla yapmaya çalışan göz doktorlarına itelemişsiniz. size diyecek birşey bulamıyorum. ''

kendilerine cep numaramı verebileceğimi söyledim ısrarda ettim arayın konuşalım isterseniz sadece göz konuşalım dedim. adam küfür ediyorda gene aramıyor. girip iletilerine baktım her girdisi ben doktorum, ben buyum şuyum.

şahsen bilimle uğraşıyorum kendisine 1 2 kişiyi söyleyecektim arasaydı eğer ve göz konusunda da çok iyise yardımcı olabileceği konular var mı bir denesin diyecektim.

doktorların yüzde 98'i dünya da ki akademiyi takip edemiyor demem zoruna gitmiş.kornea nakli yapan adamla oturup kalkıyorum, o anca takip edebiliyor. ekşi sözlüğe gelip doktorum yazan adam mı bilim takip edecek (sadece sen gibilerinden bahsettim).

bana yazmış ''sen kimsin yarram'', söyledim bir doktora yakışmıyor. . ankara da yaşayan bir göz doktoru vardı, o ve sizinle birlikte adına utandığım kişi sayısı 2 oldu bu konuda.

adınıza utanıyorum. ben kim olduğum seni ilgilendirmez arasaydınız söylecektim ısrarda ettim. sen ezikliğini doktor olup gidermeye çalışırken ben sen öss çalışırken ben gene üretken işlerle meşguldum. sohbetler kimin şeyi dahi büyük şeklinde ilerlemez. ben doktorum en büyük benim ki yok öyle biraz büyü.

arkadaşlar insanlar konuşmalı ve konuşarak anlaşmalı. sen kimsinciliğin sonu yok gelişmiş ülkenin sosyal normlarınıda örnek almalıyız. böyle adamların önünde önünüzü iliklemeyin.saygı da duymayın.

doktora bir şey olduğunda ilk koşan benim, yarın cahil bir adama da böyle davranırsın, başına birşey gelir adam oh olsun der. adınıza utanıyorum böyle dandik adamlara kaldı bu ülke.

*dünya da top 100 'de ki bir bilim üniversitesinde phd almayan yazmasın konuya. doktorun eline ipleri verirseniz daha teknik detaya girmeden doktorum diye sizi ezmeye başlar iyi ve işini sevende var birde böyleleri var.
  • bakın ayar nasıl yemişim kendisinden

bir entrysinde 96-97 sezonunda gs’nin fb den 9 puan geriden gelip şampiyon olduğunu yazmış, ben de dedim ki o sezonun devre arası lideri gs

arkadaş bana bir gazete yazısı gönderdi, yazı kendisi hatalı, teyit etmeden atlamış

sonra editlemeden entryi düzeltti. orada ayarı yediğini kabul etti zaten

bunu farkettiğimde entryi editledi bu sefer. ayar yine alınmıştı. belli ki alışkındı

sonra ben dedim ki gs nin 9 puan geriden gelip şampiyon olduğu sezon yok. bana 97-98 sezonu 16. haftasının puan durumunu yolladı.

mesajlaşma 20. haftadaydı ben de dedim ki hem başta devre arasından itibaren 9 puanı konuşuyorduk(ki kendisinin refere ettiği gazete yazısı öyle diyor) hem seninkini kabul etsek bile o 16. hafta şu an 20. hafta. elma ile armut karşılaştırılmaz

sonrasında da engelledim tabi. bu sözlükte uğraşmam, gazını almam gereken çok galatasaraylı var. buna çok bile yazdım

geldiğimiz noktada 2-3 kere editlenen entry ile kimin r yaptığı belli :) bilinsin diye yazıyorum bu sefer amacım ayar vermek değil.