şükela:  tümü | bugün
 • kedimizi seyahat kutusuna sokmak için defalarca uğraştığımız, huysuzluğundan ve saldırganlığından dolayı başarısız olduğumuz ancak bu sefer ıslak mamasının içerisine bir doz katarak, 25 dakka içerisinde etkisini gösterip işlemi tamamlamıza sepeb olan ilaç.
 • bir şeye yaramıyor. bünyeden bünyeye fark hesabı.
 • doz ayarının nasıl yapılacığını tam kestiremediğim sedatif. bilen biri varsa yeşillendirirse berhudar oliciiim.
 • büyük rahatlık. kullanımı zor olsa da kafadan sakat bi kediniz varsa tek çare bu.
  yuvarlak zımbırtısını biraz döndürerek az bir yudum parmağınıza sıkıyorsunuz. bundan sonrası zor ama. dudağının üzerine biraz sürebilmeyi başarırsanız (ya da patisinin üzerine) yaladıktan hemen sonra o mendebur kedi sevimli bi yavrucuk olup çıkıyor.
  uyukluyor, gözleri şehla şehla bakıyor, tırmalamak için takatı zaten kalmıyor. bravo kediniz keş oldu ama sizin de daha kolay bir hayatınız oldu.
 • 30 liraya aldığım yatıştırıcı tüp. 15 liralık da hava çıktı içinden. level 5'e kadar sıktım bir damla ilaç gelmedi. buna kazıklamak denir. çok ayıp lan. ühü.
 • iki kediyi sehirlerarası yolculuk öncesi sakinleştirmek için kullandığım bir yatıştırıcı.

  yaş/kilo oranına göre veteriner tavsiyesine uyarak kaç ml vermeniz gerektiğini danışmalısınız.kutusunda 10 kg a kadar olan hayvanlar için 1 ml şeklinde diye belirtilse de hayvanın bünyesine baglı olarak değişmektedir.

  yanlıslıkla fazla doz verdiğim kedide yaklaşık 1 dk süren titremeler ve tamamen vucut kontrolunu yitirme canımdan can götürdü.
 • en kolay kullanımı ele sıkıp sonra kedinin ağzına bulaştırmak. 15-20 dakika sonra kedinin iç göz kapakları yarılanıyor sarhoş gibi oluyor ama hareket halinde bir yere götürdüğünüzde ağlayıp duruyor. kafesinden alıp göğsüme dayıyorum o da burnunu yüzüme dayayıp gözlerime bakıyor biraz sakinleşiyor. onun dışınca kedimi daha çok sinirlendiriyor gibi geliyor bana. bir de daha kendinden geçmemişken bana saldırıyor sanki benim yaptığımı anlıyor gibi. bu ilaç yüzünden depresyona gireceğim, hayalimdeki sakinleştirici böyle bir şey değildi.

  edit: bir yıldır kullanmıyorum bee hayvana eziyet resmen büyüyünce alışıyorlar arabada gezmeye, uçağa binmeye falan. birkaç kez uyutmadan uçağa bindikten sonra alışıyor. yavrum benim ya bu ilacı kullanınca ne kadar korkuyordu. ilaç ciddi anlamda nabzı ve vücut ısısını etkiliyor.
 • kedileri uyutman için kullanılan ilaç. kimileri işe yaradığını söylerken bir kısım insan da olmaz olsun böyle ilaç diyor. dozaj ile alakalı olsa gerek. bilgisi olan yeşillendirebilirse güzel olur.
 • dozaj ayarına güvenirseniz hayvanınızı kolayca öldürebilirsiniz bu şeyle. veteriner nasıl ayarlanacağını gösterip elime verdi. 2 ml kullanacaksın ayarlayıp ağzına sıkarsın dedi peki dedim. havaalanında ayarını yapıp, nolur nolmaz diyerek elime sıkayım dediğimde tüpün abartısız neredeyse yarısı elime boşalmıştı. o boktan plastik mekanizma hiç bir işe yaramıyor yani.

  zaten milyon tane şeyin stresi var. bir de bunla uğraşmayın. koyun yedeğiyle birlikte ufak bikaç enjektöre, tüpe, mamaya orda zaten yeterince stres yaşayacaksınız bir de bununla uğraşmayın.

  fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 45 tl gibi bişeydi.
 • hiçbir yerde bulunamıyor, bulunca da 80 tl fiyat veriyorlar.