• gençlerbirliği, gaziantepspor ve konyaspor formalarını giyen kara kaşlı kara gözlü bir futbolcu. son iki yıldır konyaspor'da oynuyordu ama daha antep'teyken dikkat çekmeye başlamıştı. böyle ballandıra ballandıra anlatıyorum gibi duruyor ama yok liverpool'a falan transfer olmadı. 1981 doğumlu, mücadeleci orta saha oyuncusu olan sedat, 2008-2009'da antalyaspor'da oynayacak.
  • çok maçını izlemediğim için normalde nasıldır bilmiyorum. antalyaspor'un sitesinde de ön libero olduğu yazıyor. ama bizim fenerbahçe maçında sağ bekte görev aldı (kerim sakatlanıp çıktıktan sonra oraya kaydırılmış olabilir). ligimizin en renkli oyuncularından biri. örneğin; sağ kanattan orta yapıyor, top dağa taşa gidiyor, arkadaşlarından özür dilemesi gerekirken onlara küfür ediyor... bu şekilde ilginç birçok hareket yaptı maç boyunca. maçı 90 dakika izleyip de sedat'ı fark etmeyen yoktur herhalde. antalyaspor'un açık ara en farklı futbolcusuydu yaptıklarıyla, yapamadıklarıyla... onu izlemek ayrı bir zevk...
  • agresifliklerine olaylı kayserispor maçındaki hareketlerini de ekleyerek bu konudaki istikrarını sürdürmüş oyuncu.
  • sağdan, soldan orta keserek, rakibe baskı yaparak ismini kimseye öğretemedi. o da türk futbolcusunun sık kullanılanlarına baktı ve kalecisi ömer çatkıç'tan gereki eğitimi aldıktan sonra 2009 - 2010 sezonuna bomba gibi girdi. şimdi biz düşünelim.
  • zannediyorum çok şirin cok naif itiraz ediyor ve hakemler kart göstermeye kıyamıyor. çünkü, kendisi üç sabri gücünde itiraz ederken, sabrinin çeyreği kadar kart görmüyor.
  • sivasspor'dan sedat bayrak ile birlikte kurtlar vadisinin her bölümünde rahatlıkla iş bulur.
  • türk futbolunun en kasap oyuncularından birisi. kendisini izlediğim her maçta oyunculara çok sert ve oyuncuların sakatlanmalarına yol açabilecek şekilde müdahale ediyor.
  • yeni nesil ismail güldüren.
  • saha içerisinde her an, belinden çıkardığı tabanca ile forvet oyuncusunun topuğuna topuğuna sıkabilecek kalibrede bir futbolcuya benzemekte tip itibari ile. onun dışında bildiğin anadolu topçusu işte.antalyaspor forması terletmektedir şu sıralar.
hesabın var mı? giriş yap