şükela:  tümü | bugün
 • genelde konur sokakta santur çalar. masala adlı bir müzik grubu var. yanılmıyorsam urfalı'ydı heralde. dtcf'de, tunalı'da envai çeşit yerde de her an karşınıza çıkabilir. ederlezi ile ötme bülbül ötme'yi müthiş çalıyor, iyi de söylüyor.
 • 5 yıldır ankara'da sokak müziği yapan sedat, santur, erbani, bağlama gibi enstrümanları ustalıkla çalar. bir süredir de kendini ermeni, kürt ve iran müziklerini araştırmaya adamıştır. iran'da navid pirmuhammadi'den santur dersi ve arash ruygar'dan def(erbane) dersi almıştır.
  onun müziğini dinlemek gerçekten çok keyifli ve farklıdır. 1 yıla yakın bir süredir kendi müziklerinden oluşan demosu üzerine çalışmaktadır.
 • ankara sokaklarını kendisinden mahrum bırakmış santur üstadı. ne kadar acele işiniz olursa olsun karanfil sokakta o güzel müziğe 2 dakikacık da olsa kulak vermeden geçmek mümkün olmuyor. baharda tekrar renklere, sokaklara dönmesi dileğiyle.
 • doğu müzikleri (özellikle iran) konusunda ustadır. sevdiği kız için bestelediği müthiş bir eseri vardır.
  herşeye inat, kendinden ödün vermeden hedefine ulasmak icin cabalamaktadir.

  çok yakında ahenk müzik etiketiyle, 8'i sedat anar bestesi, 10 parçadan oluşan belagat isimli albüm çalışması piyasaya çıkacaktır. albumde bir iran halk şarkısı ve bir de kemal dinç bestesi vardır.
  albümde tuncay korkmaz :mızıka, sedat anar :santur, erbane, zarp ve vokal, kuzey yılmaz : davul,
  mashti mads nord heim :elektronikler, cem erman şahin :bas gitar calmaktadir.

  ayrıca albümün kapak resmini ve cizimlerini sedat anarın yazdıgı bir öyküden esinlenerek belcikalı ressam saar keunen yapmıştır.
 • belâgat isimli albümü 22 mayıs'ta tüm müzik marketlerde yerini alacak olan santur üstadı.

  baran baran : http://www.youtube.com/watch?v=kkqaa2oabwk

  belâgat : http://www.youtube.com/watch?v=o71tsxj1xc8
 • bugün karanfilde ekülüyle çok güzel bir bestesini çalarak, dinleyicilerini hayran bırakmış müzisyendir. bugün karanfilde olup kendisini dinleyen ve bestesinin ismini bilen varsa hayrına söylesin. kendisine ulaştım hatırlamıyor malesef.
 • ankara gibi büyülü melodilerini bizimle paylaşan kişi.. sesi, müziği ve sevdiği ile müthiş bir 3lünün yaratıcısı.. yaptığı güzel müziği ve yüreğinde barındırdığı sonsuz aşkına sevgiler=)
 • şu sıralar hamamönü'nde çalmaktadır. hastasıyız.
 • kendisini ve grubunu dinlemek için 4 kez gittik bu ramazan'da hamamönü'ne. albümleri itunes'da da varmış.

  orada okudukları türkülerden de bir albüm bekliyoruz mutlaka. özellikle çeke çeke ve muhabbet bağına girdim'i harika okuyorlar.

  çeke çeke'nin kaydının her yerde aradım ama bulamadım, eğer bulabilen olursa mesaj ışığını yaksın lütfen.
 • ankara'nın santur ustası sedat anar'ın ilk röportajı ve solo performansı

  ayrıca kendisi santur dersleri de vermekte :

  https://www.facebook.com/…/251950068292040/?fref=ts