şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • terör: korku
    terörist: korku salan
    bu adam iktidar arkasındayken oluk oluk kan akıtıcam felan diyordu.
    korku saldı mı? evet
    korku salana ne diyorduk?
  • a storyteller botox chairman who threatens some other people in mafia from abroad where he settled down in order to accomplish his aerospace master
  • şahsının ve halefinin (alaattin çakıcı) isimlerini twitter'da sessize aldığım kişi. ülkede bir mafyacılık oynayanlar eksikti.
  • ülkenin mafyası bile mağdur arkadaş bu nasıl ülke amk :d
  • son yayınladığı videolardan sonra youtube kanalına abone olunup bildirimleri açılan kişi. önceki videosunda berat albayrak tarafından bitirilmek istendiği fikrini, yeni videosunda fetöcüler tarafından empoze edilmek istendiği şeklinde düzeltmiştir. aslında ilk videosunda da bunu kasdetmişti ama yeterli derecede olmadığından "peker, bakan'la atışıyo" dedikodularını önce twitle, sonra güncel videosuyla kesmek istedi. (bi şey fetö'ye bağlanınca artık kusasım geliyo) bir ikinci ihtimal olarak da bu videoyla berat albayrak'a "yaptıklarını yaşanmamış sayalım, feto kılıfıyla geçiştirmeye hazırım. feto yaptı di mi sen bana bişi yapmazsın bak ismini telaffuz edebiliyosam ağzımı daha da açabilirim ;))" mesajı vermek istemiş de olabilir.

kendi aleyhinde videolar çeken cenk çelik ve güniz akkuş hakkındaki fuhuş ve uyuşturucu iddiaları direkt olarak ahmet kürkçü'nün itiraf serisinde, peker'in insanları yok etme taktiklerinden bahsederken bu iki yaftayı kullanmasını aklıma getirdi. zaten yeni videosunda da uzun zamandır yine kendisi aleyhinde videolar çeken ahmet kürkçü, irfan aydın ve ömer korkmaz hakkında konuşacağını söylemiş. ben de bunun üzerine dayanamayıp abone olarak bildirimleri açtım. youtube ne acayip bi yer oldu. (bkz: arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz bugün arkadaşıma sıkıcam)
  • bir şeyler dönüyor ama anlamadım açıkçası. çakıcının serbest bırakılması ile birlikte biri asker görünümlü diğeri polislikten atılma iki kişi saldırıya geçti.
    asıl mevzu aslında videolarda itiraf edilen ya da ağızlarından kaçmış gibi söylenip algı oluşturulmak istenen
    iddiaya göre sedat peker uyuşturucu masaj salonu işleri ve kavalalı’dan aldığı 5-8 milyar dolar para ile tüymüş. bu elemanların derdi de o para. vatan severlik hikaye. kardeşlerden biri sokak rantından akan para milliyetçilere giderken fetö buna yol verdi bu kaptı paraları diyor peker için. diğeri miktarı belirtiyor.
    arada da bol erkeklik, vatanseverlik sosları taraflar birbirini fetöcülük ile suçluyor.
    bahçeli’nin çakıcı’yı çıkartması ardından bu kavganın başlaması ilginç bir şeyler dönüyor ama taşlar yerine oturmadı bende.
    üstüne yusuf kaplan’ın ziya’ya saldırması, dangalak bir kadının daha da dangalakça açıklamaları, mafya wars, kim olduğunu bilirsin senin sürekli yükseltilmesi(manipüle yasağı gelince bir düştü ama kaç gün düşük kalacak göreceğiz), derken denk mi geldi yoksa bir şeyler mi dönüyor diyor insan. bu işin sosyal medyadan yürümesi pek alışık olduğumuz bir şey değil. hayırlara vesile olsun diyorum yakında çıkacak kokusu
  • 5-6 milyar dolar para deniyor. duyduğumdan beri görseldeki gibi dolanıyorum.görsel
  • bence bu berat albayrak olayı biraz enteresan. berat albayrak ekonomi bakanı ama bir mafyayı kafasına takmış ve onu bitirmek için düğmeye basmış... hımmm... tamam yapsın da nalaka? ekonomi bakanının alanına niye girsin sedat peker? iç işleri bakanı dururken neden berat albayrak bu işleri koştursun? bu arada iç işleri bakanımız da yakın zamanda tuhaf bir istifa olayına imza atmıştı.

ben bu olayı tam anlayamadım. şimdi sesli düşünüyorum: acaba sedat peker’in elinde berat albayrak’ın aleyhine bir koz var da “beni bu işten kurtar yoksa elimdekini piyasaya sürerim” mi demek istiyor? yoksa gerçekten berat albayrak süpermenliğe soyundu ve suçla savaşıyor mu?

yaşayarak göreceğiz.
  • ekşi sözlük’te hakkında 105 sayfa entry girilen, adına şarkılar ve kitaplar yazılan, bir çok ödül almış, ülkenin başbakanını ölümle tehdit etmiş, türkmen askerlere tırlar dolusu yardım ve 10 adet askeri jip göndermiş, milyarlarca dolara sahip kişi.

adına yazılan şarkılar

kadıköy acil - bir umuttur yaşamak
    ismail türüt - reis
    ismail türüt - adam var adam gibi
    gökhan özen - mangal yürekli adam
    yusuf saral - reis’um
    herem - herem
    adem demir - kafkasya kartalı
    zeki balcı - reis
    bazor - güzel günler
    burak öksüzoğlu - bir umuttur yaşamak

adına yazılan kitaplar

aynadaki reis saygı öztürk, bir harf yayınları ısbn 9799759198366
    babalar koğuşu ismail oğuz, akis kitap ısbn 9786051291024
    jitem'i ben kurdum arif doğan, timaş yayınları ısbn 9786051144030
    kafkasyalı (kayıp ülkenin, kayıp insanları) muhammet emin tokcan, an yayıncılık ısbn 9789758669028
    kayıp bozkurtlar tuncer günay, timaş yayınları ısbn 9786051144986
    kirli kramponlar ecevit kılıç, timaş yayınları ısbn 9786051146348
    mafya imparatorluğu hakan türk, akademi tv. programcılık ısbn 9789758208296
    sedat peker çınar özkan, kum saati yayıncılık ısbn 9786053922698
    sedat peker kimdir ? hakan türk, akademi tv. programcılık ısbn 9789758208340
    son babalar (yeraltı dünyasında değişen yapı, değişen kimlikler) saygı öztürk, doğan kitap ısbn 9786050900354
    derin abiler (a. çatlı, k. eken, m. eymür yeşil, s. peker ve diğerleri hakkında bilmediklerimiz) necdet pekmezci, kripto ısbn 9786054125692
    sedat peker'in gerçek hayatı hakan türk, abc türk yayınevi ısbn 9789758208791
    hedefteki adam sedat peker mehmet özdemir, nokta kitap yayınevi ısbn 9786059980098
    geçmişten günümüze kabadayılar çınar özkan, kamer yayınlar ısbn 9789758035748

aldığı ödüller;

11 mart 2015 tarihinde zihinsel engelliler rehabilitasyon ve eğitim vakfı'nın tim center'da düzenlediği yılın en iyileri ödül töreni'nde sedat peker'e yaptığı yardımlardan dolayı en hayırsever iş adamı ve yaşam boyu onur ödülü verildi.

30 kasım 2015 tarihinde türkiye cumhuriyeti kültür ve turizm bakanlığı öncülüğünde düzenlenen dünya karapapak türkleri 1. kurultayı ve kültür etkinlikleri'nde kendisine türklük hakanı unvanı verildi.

4 mayıs 2016 tarihinde lütfi kırdar kongre merkezinde yapılan türkiye gençlik ödülleri'nden en iyi iş adamı ödülünü aldı.

doğum tarihi: 1971
    serveti: tahmin edilemiyor

mesleği, eğitimi, zanaatı; yok...
  • bu cenk çelik, sedat peker challenge beyaz götlü hızır ali vs furyası derken epey youtube yorumu okuyup eğlendim zaman zaman iq seviyem 30lara düşse de.

şimdi gelelim bu entryi yazma sebebime. az önce de oyun oynarken arka planda sedat pekerin son konuşmasını açtım meraktan. bu tür adamların konuşmaları neden 'açıklama' değeri taşır o da ayrı bir konu
    ancak mafya olmasa kabadayı olmasa ( kendisi öyle olmadığını söyler) en azından hayranlarının seviyesi bu kadar düşük olmasa fena adam değil. romanlardan, sun tzu'dan, 60 yaşına geldiğinde şehirden uzak bir yerde dev teleskoplar yaptırıp kalan ömrünü gökyüzünü izleyerek geçirmekten falan bahsediyor.

ümraniyeli falan filan reyize verdiği cevapta da kasıla kasıla konuşmak dışında hiç öyle küfür kıyamet işlerine girmedi 'benim sinirlerim çelikten, 80 milyon küfür etseniz beni tahrik edemezsiniz' gibi bir şey dedi. kafası basmayan cahil bir adam asla olmadığını düşünüyorum. keşke başka bir alanda varlık gösterseymiş.