şükela:  tümü | bugün
 • yolsuzluğu haber yaptığı için hapis cezası alan gazeteci, sormak lazım kadri gürsel'e sedat sur anaakımda çalışmadığından gazeteci değil midir?

  "mardin büyükşehir belediyesi’ne 2016 yılında kayyım atanmasının ardından ‘kayyum atanan belediyede milyarlık ‘din konferansı’ vurgunu!” başlığıyla haber yapan gazeteci sedat sur, hakkında açılan soruşturma sonucunda kendisine verilen 11 ay 20 gün hapis cezasına binaen bugün midyat m tipi kapalı ceza infaz kurumu’na teslim oldu.

  2017 yılında haberinden ötürü sur hakkında soruşturma başlatıldı. mardin cumhuriyet başsavcılığı, ifadesine başvurduğu gazeteci hakkında “kayyımı hedef gösterme”, “hakaret”, “örgüt propagandası” suçlamasıyla iddianame hazırladı. iddianamenin kabul edilmesiyle sur’a dava açılırken, yargılandığı davanın 9 kasım’da görülen duruşmasında gazeteciye 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

  sur, bugün bu ceza dolayısıyla bugün cezaevine teslim oldu. ceza 1 yılın altında olduğu için sur’un tahliye edilmesi gerekiyor ancak evrakların ulaşması için gerekli süreyi cezaevinde geçirecek.

  ‘gazetecilik yapmanın bedeli bu’

  cezaevine teslim olmadan önce özgürüz’e konuşan sur, gazetecilik yapmanın bedelinin cezaevi olduğunu ifade etti. sur, “cezaevi nerede olursa olsun insan doğasına aykırı bir şey. dolayısıyla tabi ki iyi şeyler hissetmiyorum ama bu ülkede gazetecilik yapmanın, doğru bir yerde durmanın bedeli bu. ülkenin realitesi bu. değiştirilmesi gereken gerçeklik bu. ama ne olursan güçlüyüz. yılgın değilim. yorgun da değilim.” diye konuştu."

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…ur-cezaevine-girdi/
 • 2015'de ‘diyarbakır’da görev yapan eski bir özel harekatçı olduğunu iddia eden’ bir kişinin itiraflarını haberleştiren gazeteci. ailesinin olduğunu belirterek makul biçimde ismini gizlemiş. şuradan habere ulaşabilirsiniz.
 • ypg sempatizanı, azınlık milliyetçisi, sözde gazeteci olan ve bu kimliğinin arkasına sığınarak barış harekatı ile alakalı yalan dolan haber yapan korkak bir şahıs. twitter hesabını spamlayın. yedek olarak bir hesap daha açmış. o hesabı da boş geçmeyelim.

  edit: bu yazdıklarım için şöyle bir şey saçmalamış. ne zamandır ypg denen it sürüsü çoğunluk oldu ? it sürüsüne yakışan, itliğin hakkını verip yalan yanlış haberler üreten sözde gazeteci.
 • twitter biosunda gazeteci- journalist ve sikko bir şey yazan varlık. vatandaş bana mesaj attı mardin'de karakol vuruldu diyerek son dakika twiti atmış.kanıt olarakta mesajın resmini koymuş.yalan haberlerle terör propagandası yapan vasat bir hain,fazlası değil.
 • olayı tamamen yanlış anlamış at suratlı terörirst sevici. kürtlerin kürtlerden başka bir dünya dostu varmış. algını yesinler senin. kimsenin kürtlerle bir alıp veremediği yok, hepimiz kardeşiz. senin anlamadığın olay bu operasyonların kürtlere karşı yapılmadığı.

  burayı okuduğunu söylemişsin. o zaman iyi oku ve kafana sok. bu operasyon senin sırtığını dayadığın ypg'ye, pyd'ye, pkk'ya karşı yapılıyor!
 • üst edit: her gün o twitter nickini değiştirsen de her gün paylaşacağım. cezanı çekene kadar. her gün paylaşacağım. baktım olmuyor. hakkında yazılı suç duyurusunda da bulunacağım. ama o kadar aşağılıksın ki buna değmeyeceğini bildiğimden uğraşmıyorum.

  terörist. fazla ya da eksik değil. terörist. teröristlerin çığırtkanlığını yapan teröristleri güçlü göstermeye çalıştığı bir profilin sahibidir. twitter nicki: sedatsurr eski nicki. yenisi surgiciserhisk. güncel nick surrsedatt

  açıklama kısmında gazeteci olduğunu beyan etmiş. buraya yazıyoruz ki zamanı geldiğinde, birileri artık bu hainlikleri gördüğünde, içeri alındığında birileri bu şahıs hakkında gazeteci yazmasın.

  edit:twitter nick'ini değiştirmiş güncel nick'ini ekledim

  burayı okuduğunu biliyorum. şunu da unutma kötüsünüz! ellerinizde masumların kanı var! evinden, yurdundan edilen masumların, dağa çıkıp hayatını mahveden gençlerin, askerde 20 yaşında ölümle tanışıp hayatı mahvolan gençlerin hepsinin kanı sizin ellerinizde gencecik çocukların hayatlarını elinden aldınız yıllardır. elinde masum insanların kanı var bunu sakın unutma! vicdan azabı çekerek ölmeni diliyorum!
 • pkk'nın iti.
 • “ankara düşecek” tarzında bir tweet atmış bu dağ eşşeği. o ankara’yı zamanında bir dünya düşüremedi düşürmek size mi kaldı ulan dağ eşşekleri? hayallerde yaşamaya devam edin elbet bir gün yakalanacaksın ya da gebertileceksin o zaman düşünürsün bunları :)
 • ankara'yı suriye'nin kuzeyinde bir köy sanan zibidi.

  eksiup