• cemberlitas ile sultanahmet arasinda, tramway yolunun kenarinda uzun ince bir bufedir. sikisikliktan dolayi oturup yemek yemek iztiraptir ancak asil izdirap yediginiz yiyeceklerin kaziktan kazik fiyatidir. son derece kibar calisanlari guler yuzle, tatli sozle kazigi sokarlar gote.
  • gece gece acıktım herhalde. fatih'te oturduğumuz dönem - çok tombik küçük br çocuk olduğum dönemdir aynı zamanda - annemle caddeye çıkıp gezerken ki bu gezmeler muhtemelen annanneme gitmek falandır arada buradan döner yerdik ve ben dünyanın en mutlusu olurdum. kimi zamanlarda da ziya şark sofrası'ndan lahmacun yaptırır annanneme gider orada hep beraber yerdik. çocukluğum çok güzeldi, tüm mutluluklarımsa yeme üzerine kuruluydu. yusyuvarlaktım...
  • cuma namazı vakti kazayla uğranmaması gereken büfedir,namaz saatinden 5-10 dk önce kapatılan mekanın kapısında duran suratsız şahıs adeta küfür eder gibi namazdan sonra gelinmesini söyler... ayrıca yarım ekmek 70 gram döneri 10 tl ye geçirir olmuşlar
  • (bkz: sedet büfe)
  • döneri güzel olmasına güzel ama işletme anlayışı rezalet mekan. bulundukları çevredeki yerli/yabancı turist utme geleneğini düstur edinmişler. buraya çocukluğumda da giderdim, işletmeciler hep suratsizdi ama vedat milor'dan sonra adam kaziklamakta sınırları zorlamislar.

dün gidip bir tane döner istediğimi söyledim. bu arada bu işletmede normal ve bol döner seçeneği var. her yere de kocaman yazmışlar. yedim içtim ve kasada bol döner ödediğimi farkettim. iyi de ben bol döner siparis etmedim ki deyince "yok biz restaurant'ta fix bol döner servis ediyoruz, o seçim dışarıya paket gidenler için" gibi bir şark kurnazligi uydurdular. 3-5 liranın peşine düşecek kadar ucuzlar. zümrüt büfe varken bunlara giden kafama sicayim.
  • ulan akşam akşam cem yılmaz muhabbeti gibi vedat milörü gördüm youtube da ağzımın sularını akıttı . ah sedef canım sedef eski aşkım gibisin uzaktasın bu aralar
  • istanbulda dönerin underdoglarındandır.
  • istanbul'da lezzetli döner yapan nadir mekanlardan biridir. fatih şubesindeki personelin ilgi ve alakası alışkanlığa neden olabilir.
  • bir şubesi de fatih'te bulunan büfedir. döneri filan güzeldir de kazıktır hakkaten biraz.
  • sultanahmet'teki şubede uzunca bir dönem dönerine** dadandım ama ayvalık tostunu* keşfettikten sonra denemeye fırsat bulamamışımdır.
    çalışanları da ayrıca ilgili, söylediğini anlayan ve ikiletmeyen nitelikte*.
hesabın var mı? giriş yap