şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: siktir git o zaman)

edit: başlık başa
  • helali hoş zenginliktir.

onbinlerce insanın hiçbir ücret, maaş, yevmiye almadan içerik kastıkları bazı mecralara göz atalım.

facebook
    twitter
    ve onbinlercesi daha.
  • aslında o iş öyle değil. belli bir karşılığı var. kendini anonim bir şekilde ifade edebileceğin, kimliğini ifşa etmeden bir persona sahibi olabileceğin bir platform sunmuş adam sana.

aynı zamanda -her ne kadar son yıllarda yol geçen hanına dönse de- zamanında bir popülerite unsuru olarak "ben ekşi'de yazarım"dan çok ekmek yiyen olmuştur.

ortaya çıkış amacı da çok basit bir şekilde karşılığa dayanıyor: "bana bilgi ver, benden bilgi al" tabi bu tarz başlıklar sebebiyle kutsal bilgi kaynağından kutsal damacanaya dönüşmüştür.

(bkz: ibanı gönderdim kanzukcum)
  • yazarlara maas verilmedigini ogrendigim baslik. bize veriliyor denmisti.
  • henüz yazar maaşından haberi olmayan bir yazarın zoruna giden durumdur. ben her ay takır takır alıyorum maaşımı şahsen.

(bkz: yazar maaşı)

teşekkürler ekşisözlük.
  • ben ve benim gibi 3. nesil ve öncesi yazarların aldıkları maaşlardan haberi olmayanların sanrısı. siz sedet ve kanzuk'a yürümeye devam edin aynen...
    (bkz: ölü numarası yaparsak saldırmazlar)
  • ssgnin değil de kanzukun para kazanması üzücüdür.

biri ülkede ilk kez bir şey denemiş ve tutturmuş bir girişimcidir, parayı kazanmak hakkıdır fakat diğeri hazıra konmuştur ve başarısızdır. normalde batmalı ama işte hala yazıyoruz hala kazandırıyoruz.
  • ssg ya da kanzuk'un zengin olması değil, sözlüğün bu kadar mal dolu olması üzücü.
  • iste bu mantik ve kiskanclik yuzunden tr' de elektronik ortamda yaraticilik olmuyordu. cok sukur bu zihniyet azalarak bitti de, biseyler uretilmeye basladi ulkede son 10 yilda.

adam senin daha internetin adinin ne oldugunu bilmedigin yillarda boyle bir cesaret gosterip bir is yapiyor. kim bilir o yillarda ne sikintilarla ugrasip, tutunmaya calisiyor. sonra bi tane at agizli geliyor biz zengin ettik hede hodo diyor. "la olum sen neyi zengin ediyon lan?yuru la yuru!" diyesim geldi behzat amirim agiziyla.zaten bu mantikla yola ciksan (bkz: mark zuckerberg) in de alasagi edilmesi gereken durumdur.

bulana da, isletene de helal olsun. ınsallah boyle girisimci ve cesur kafalar artar da sayemizde cok kisiyi zengin ederiz.