şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kirmizi kaya daglarda insanlarin grup halinde yoga, meditasyon yaptigi (ben anlamiyorum da yanimdaki anlayan diger iki kadin "burada enerji çok yüksek, hatta enerji vortex'leri var" diye çigliklar atmisti), adim basi tarot bakildigi, evlerin daglara uyumlu olmasi için ayni kirmiziya boyandigi, özellikle kizilderililer hakkinda tablolar/objeler bulunan sanat galerilerinin bolca oldugu, turistlerin hatira olarak yanlarinda kirmizi taslar götürmelerini istemedikleri, o yüzden de bunun ugursuz oldugu efsanesini yaydiklari (yaninda tas götürsen basina öyle fena seyler gelir ki onu buraya postalamak zorunda kalirsin), su hayatta bir kez daha ama daha az ruhani insanlarla ziyaret etmek istedigim arizona'daki yer (ben tas aldim, birsey olmadi.. insanin aklina sokuyorlar..)
 • aslı bisiklet'in üretmiş olduğu tararımları gayet şık, kalitesine göre fiyatları fazla olmayan bisiklet modelleri.
  http://www.sedona.com.tr/
 • amerikanin gerizekali new age merkezlerinden biri.

  aslinda ortam nefis, colun ortasinda ufukta kirmizi kirmizi daglar, kayalar, temiz hava, sahane gunbatimi. bu kayalarin ortasinda ufak sirin bir kasaba, herkes mutlu mesut. fakat bu enerji vortexi (ne oldugu bile belli degil, vortex tipki quantum gibi kulaga hos gelen bir kelime oldugundan bu debiller tarafindan cok seviliyor olsa gerek) hikayesiyle, hayatina anlam arayan binlerce parali insani cekmis. parali tabii ya, oyle berkeleydeki ayakparmakarasi kirleriyle sacini susleyen hipilerden degiller. tabii paranin oldugu yerde ilgili ekonomiler mantar gibi buyuyup gelisir, burada da her kose basinda bir yoga studyosu, bir falun gong burosu, bir organik meyve sebze manavi var.

  tabii bu da insanin kendini mutlu etme yollarindan birisi olsa gerek, bunalip intihar etmelerinden iyidir ama keske bu kadar sacmasapan bir yolla olmasaydi, o zenginlik ve zaman bolluguyla dunyada yapacak daha cok gerekli ve anlamli is dururken.
 • sd 771 modeline sahip olduğum, pek şık, hafif ve sağlam kadrolara sahip bisiklet markası. platform olarak çok iyi bir potansiyele sahip, özellikle başta ekonomik bir bisiklet alıp zaman içinde çeşitli modifikasyonlarla iyi bir alete sahip olmak isteyenler için piyasadaki en iyi alternatiflerden biri. bir diğeri için (bkz: kron)
 • hiç bisikleti olmayan biri olarak gideyim iki tekerlekli bir şey alayım ayağımı yerden kessin dediğim ve bilmeden aldığım ancak daha sonra bilenler söylediğine göre şansa da olsa bisiklet dünyasına çok iyi bir giriş bisikleti aldığımı öğrendiğim kaliteli bisikletleri olan firma.
 • kadrolarını giant marka kadroların üretildiği fabrikadan getirten bisiklet markası. sd 761 modeline sahip olduğum yeni oyuncağım. kullanılan ekipmanlara göre fiyatı bilindik profesyonel markalara göre (trek, giant, scott) oldukça uygundur.
 • kasklarının bisikletçiler tarafından tavsiye edilmediği marka.
 • borla modeli ile mutlu bir birlikteliğimiz olan güzel marka. fiyat performans olarak kaliteli bisiklet arayışı içinde olan kişilerin yönelebileceği 3-4 markadan*** biri.
 • türkiye'de (bu işlerden anlayan) çoğu insana hitap edebilen markalardan biri, üzerindeki kompenentlerine ve fiyat performansına göre ülkemizdeki çoğu markadan çok üstün bir marka sedona
  hele benim gibi 2008 sd 761 modelini aldıysanız keyfinize diyecek yoktur. üzerindeki ekipman olsun yada amortisör, kadro, janttın renk uyumu olsun dört dörtlük bir bisiklet
  günlük 120 km yaptığımı hatırlıyorum köy yollarında ogün o bisikletle bir 120 km yaparmısın deseler çekinmeden yapardım.
 • amerika da uretilen bir sigara markasi.